Poczucie bezpieczeństwa każdego z nas to jeden z głównych czynników wpływających na wysoką jakość życia. W trosce o bezpieczeństwo osób starszych w dniu dzisiejszym (2 marca 2023 roku) funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu spotkały się z seniorami z Klubu Seniora ,,Pogodni” działającego przy ul. Gagarina 152 w Toruniu.

Dziś (02.03) policjantki z wydziału prewencji toruńskiej komendy rozmawiały z seniorami z Klubu Seniora ,,Pogodni” działającego przy ul. Gagarina 152 w Toruniu.  Pogadanka dotyczyła ich bezpieczeństwa w domu, sklepie, na ulicy czy środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariuszki przestrzegały również przed oszustwami na tzw. ,,wnuczka” oraz inne odmiany oszustw ,,na policjanta CBŚP”, czy też na ,,hydraulika” oraz oszustwa w sieci. Policjantki przekazały cenne rady, jak postępować, by nie stać się ofiarą przestępstwa. Podkreślały, jak ważne jest w kontakcie z obcymi osobami stosowanie zasady ograniczonego zaufania i asertywności. Seniorzy oraz policjantki wymienili się spostrzeżeniami, informacjami oraz doświadczeniami w sposobach radzenia sobie z przestępstwami.

Spotkanie było również świetną okazją, aby przybliżyć jego uczestnikom informacje na temat możliwości, jakie każdej osobie daje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjantki wytłumaczyły, w jaki sposób działa mapa i zachęcały do korzystania z tego narzędzia.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki edukacyjne, które będą przypominały o tym, jak uchronić się przed nieproszonym gościem oraz elementy odblaskowe, dzięki którym będą widoczni na drodze.

  • Policjantka mówi o bezpieczeństwie Seniorów
  • Policjantka rozmawia o KMZB
  • Policjantka przekazuje elementy odblaskowe
  • Policjantka przekazuje ulotki o bezpieczeństwie seniorów