polisa narciarska

Wyjazd w góry i szusowanie na stoku to bez wątpienia świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w zimowych miesiącach. Jednak trzeba się liczyć z tym, że nawet najlepiej przygotowaną osobę, mogą spotkać nieprzewidziane sytuacje, w których będzie musiał skorzystać z pomocy. Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zostaniesz sam z problemem, powinieneś zakupić polisę narciarską. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru i dlaczego warto ją wykupić? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Polisa narciarska – dlaczego warto ją wykupić?

Każdy, kto był na stoku, bez względu na stopień zaawansowania, wie, że wszelkie sporty zimowe niosą ze sobą ryzyko kontuzji. Urazy oraz złamania zdarzają się nawet profesjonalistom. Nikt w takiej sytuacji nie chciałby zostać bez pomocy. Ponadto dobra polisa może także zapewnić Ci odszkodowanie za uszkodzony sprzęt, który przecież nie kosztuje mało. Pandemia COVID 19 sprawiła, że wiele polis ubezpieczeniowych zawiera także rozszerzenie, które ma na celu pomoc w przypadku zachorowania na koronawirusa i konieczności kwarantanny, ale także zapewni zakwaterowanie i wyżywienie np. dla opiekunów chorego dziecka. Oczywiście jest to opcja dodatkowa i nie każda polisa narciarska będzie ją posiadać.

Co powinna zawierać dobra polisa narciarska?

Na rynku znajdziesz wiele produktów ubezpieczeniowych, które będą zapewniać inny zakres ochrony. Bardzo różne także mogą być ich ceny. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej polisy narciarskiej? Powinna ona zawierać:

  • Pokrycie kosztów leczenia oraz ratownictwa;

  • Ochronę w ramach ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków (NNW);

  • Ochronę w ramach ubezpieczenia OC (odpowiedzialności w życiu prywatnym);

  • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu narciarskiego;

  • Rozszerzenie o uprawianiu sportów zimowych, które są klasyfikowane jako sporty wysokiego ryzyka i ekstremalne;

  • Klauzulę alkoholową, która zapewnia pomoc także w przypadku zdarzeń, które miały miejsce pod wpływem napojów wyskokowych.

Zakup dobrej polisy narciarskiej sprawi, że nie będziesz musiał się obawiać, że zostaniesz bez pomocy w przypadku choroby czy wypadku. Co ważne, są miejsca jak np. Włochy, gdzie posiadanie polisy narciarskiej jest obowiązkowe, a jej brak grozi mandatem.

Gdzie kupić polisę narciarską i ile to kosztuje?

Nie ma stałej opłaty za polisę narciarską we wszystkich towarzystwach ubezpieczeniowych. Każda firma posiada produkt o innym stopniu ochrony oraz w różnej cenie. Szukanie odpowiedniego ubezpieczenia może być frustrujące, jeśli zdecydujemy się na chodzenie od firmy do firmy i zbieranie ofert. Na szczęście istnieją porównywarki cen ubezpieczeń, które oszczędzą Ci czasu. Dzięki nim w minutę otrzymasz porównywanie polis z różnych firm, co ułatwi Ci podjęcie decyzji. Polisę narciarską możesz kupić już za niecałe 4 zł dziennie, siedząc wygodnie na własnej kanapie w swoim domu. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na ten temat, odwiedź stronę internetową https://www.polisanarciarska.pl/.