Policjanci z toruńskiej „drogówki” brali udział w ogólnopolskich działaniach kontrolono-prewencyjnych pn. „Prędkość”. Na drogach naszego miasta i powiatu prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Ponad 90 kierujących nie stosowało się do ograniczeń.

W miniony piątek (08.09.2023) na drogach Torunia i powiatu toruńskiego mundurowi przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierowców.

Funkcjonariusze nadzorowali główne ciągi komunikacyjne oraz miejsca szczególnie zagrożone zdarzeniami drogowymi. Wykorzystali w służbie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym nieoznakowane radiowozy i motocykle służbowe wyposażone w wideorejestrator. W trakcie działań skontrolowali 166 pojazdów, ujawnili 94 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych i 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Przypominamy, że w Polsce obowiązują następujące limity prędkości:

    Obszar zabudowany – 50 km/h
    Poza obszarem zabudowanym :
                Droga jednojezdniowa – 90 km/h
                Droga dwujezdniowa – 100 km/h
    Drogi ekspresowe:
                Droga jednojezdniowa – 100 km/h
                Droga dwujezdniowa – 120 km/h
    Autostrady – 140 km/h
    Strefy zamieszkania – 20 km/h.


Policjanci będą nieustannie prowadzić tego typu akcje, aby zmniejszyć liczbę kolizji i wypadków spowodowanych nadmierną szybkością. 


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński