Toruńscy policjanci wzięli udział w parafialnym festynie rodzin odbywającym się corocznie na toruńskim Jarze. Funkcjonariusze zorganizowali stoisko edukacyjno-profilaktyczne, przy którym opowiadali o swojej pracy. Uczestnicy z rąk mundurowych otrzymali elementy odblaskowe, ulotki oraz gadżety promujące bezpieczeństwo.

W minioną sobotę (09.09.2023) na toruńskim Jarze odbył się VII Rodzinny Festyn Parafialny zorganizowany przez wspólnotę parafialną św. Andrzeja Apostoła. Nie zabrakło na nim policjantów z naszej jednostki. Mundurowi przygotowali dla uczestników festynu stoisko edukacyjno-profilaktyczne.

Funkcjonariuszki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu promowały akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, której głównym celem jest propagowanie właściwego zachowania na drodze. Namawiały dzieci i dorosłych do korzystania z elementów odblaskowych podczas poruszania się po zmierzchu i uświadamiały, że bez nich są praktycznie niewidoczni dla kierowców. Policjantki zabrały ze sobą „magiczną tubę” – urządzenie, dzięki któremu można się było szybko przekonać, jak działają odblaski. Uwagę wielu osób przykuła teczka technika kryminalistyki, której zawartość wykorzystują policjanci do zabezpieczenia śladów na miejscu zdarzenia. 

Mundurowi z toruńskiej drogówki zaprezentowali policyjny motocykl i radiowóz. Chętni robili sobie pamiątkowe zdjęcia przy pojazdach, mogli także dowiedzieć się, jak wygląda praca stróżów prawa.

Policjanci z Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych toruńskiej komendy zabrali na miejsce łódź motorową. Prezentacja wyposażenia, jakim dysponują „wodniacy”, była bardzo interesująca, zwłaszcza dla najmłodszych uczestników festynu. Dorośli przy tej okazji mogli uzyskać informacje na temat doboru i rekrutacji do Policji.

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż.sztab. Sebastian Pypczyński