Szanowni Państwo, realizując jedno z priorytetowych zadań Policji, jakim jest zacieśnianie współpracy ze społecznością lokalną, chcielibyśmy zaprosić Mieszkańców osiedla „Na Skarpie” do udziału w debacie społecznej, której tematem będzie „Bezpieczeństwo mieszkańców miasta Torunia realizowane za pośrednictwem aplikacji policyjnych i programów prewencyjnych dostępnych dla obywateli”. Przedsięwzięcie zorganizowane zostanie przez Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo w dniu 20 września 2023 roku o godzinie 17:00 w klubie „Zodiak” przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6 w Toruniu.

Tego typu spotkania mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz zdiagnozowanie i określenie potrzeb społecznych związanych z poczuciem zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców danego regionu, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję.

W trakcie spotkania omawiane będą aktualne problemy społeczne, zdiagnozowane lokalnie, między innymi poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Debata będzie okazją do dyskusji, podczas której mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące bezpieczeństwa.

Jesteśmy przekonani, że spotkanie z Państwem pozwoli nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności oraz na określenie i zaplanowanie działań reaktywnych i zapobiegawczych odpowiadających na aktualne zagrożenia. Debata społeczna zorganizowana zostanie przez Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo w dniu 20 września 2023 roku o godzinie 17:00 w klubie „Zodiak” przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6 w Toruniu.