Policjantka z toruńskiej drogówki złożyła wizytę w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jak należy się poruszać po drogach, ale mieli także okazję w praktyce przećwiczyć właściwe zachowania w drodze do i ze szkoły.

W minioną środę (13.09.2023) w Szkole Podstawowej nr 5 w Toruniu odbyło się spotkanie poświęcone omówieniu policyjnej akcji informacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły”. Warsztaty z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym przeprowadziła młodszy aspirant Monika Stolarska z toruńskiej drogówki. W zajęciach z policjantką wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z klas I.

Funkcjonariuszka omówiła podstawowe zasady w ruchu i wskazała, po której stronie drogi należy się poruszać. Aby utrwalić znajomość zasad poruszania się po drogach policjantka wyjaśniła znaczenie znaków drogowych oraz w sposób praktyczny uczyła prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

Prowadząca spotkanie, w ramach praktycznych zajęć przedstawiła różne zagrożenia, a także udzieliła cennych wskazówek, jak ich uniknąć. Większość omawianych zagadnień była dzieciom znana, co świadczy o umiejętności właściwego zachowania się w różnych sytuacjach.

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński