Policjanci z Torunia, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Do zdarzenia doszło wczoraj (15.09.2023) krótko po godzinie 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 551 w miejscowości Januszewo. W wyniku potrącenia na miejscu zginął 82-letni pieszy.

Wczoraj (15.09.2023) krótko po godzinie 21:00 na drodze wojewódzkiej nr 551 w miejscowości Januszewo (pow. toruński, gm. Chełmża) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci, osobowe audi potrąciło pieszego. 82-latek zginął na miejscu. Kierowca pojazdu (20l.) był trzeźwy. Funkcjonariusze, pod nadzorem prokuratora, przeprowadzili niezbędne czynności, które pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego wypadku. Obecnie ruch na tym odcinku drogi odbywa się już płynnie.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i stosowanie się do przepisów. Przypominamy, że na drogach poza obszarem zabudowanym piesi są zobowiązani do zakładania elementów odblaskowych i noszenia ich tak, aby były widoczne w światłach samochodu. 

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński