Urządzamy kawalerkę od A do Z. Jakie meble wybrać i gdzie je znaleźć?

Biorąc pod uwagę ceny mieszkań, wiele osób decyduje się na zakup kawalerki, a nie przestronnego mieszkania. Swoją drogą ważny jest też standard, a kawalerki często mają wyższy standard niż mieszkania w dużych blokowiskach. Dziś podpowiemy Wam jak urządzić kawalerkę, by była stylowa i funkcjonalna, ale też jak zaoszczędzić.

Urządzamy kawalerkę od A do Z 

Urządzanie kawalerki nie musi być trudne, skomplikowane ani czasochłonne. Trzeba pamiętać tylko o podstawowych zasadach, a mianowicie, by nie zaburzyć wnętrza. Warto też skorzystać z rozwiązań 2 w 1. Dodatkowo należy postawić na jasne kolory. Dzięki temu nie trzeba obawiać się przytłoczenia wnętrza. Zacznijmy od wyboru paneli. Najlepiej wybrać takie, które imitują naturalne drewno. Można zdecydować się na te w kolorze białym. Panele winylowe łatwo utrzymać w czystości. W salonie pełniącym też funkcję sypialni najlepiej umieścić narożnik w kształcie litery L, który jest rozkładanym, a więc wieczorem będzie pełnił funkcję łóżka. Obok niego należy umieścić stolik, który oczywiście też powinien być rozkładany, a więc to kolejne rozwiązanie 2w1. W salonie nie może jeszcze zabraknąć półek, na których umieścicie książki czy bibeloty. Przyda się też wolnostojąca komoda, nad którą możecie umieścić telewizor, zaś sam blat może Wam służyć jako toaletka czy biurko. Jeżeli zastanawiacie się nad tym, gdzie zakupić meble do kawalerki, a chcecie postawić na unikalne rozwiązania czy nutę vintage, to doskonale sprawdzi się oferta jaką ma outlet meblowy. Znajdziecie też w nim meble w nowoczesnym stylu. 

Urządzamy kuchnię, przedpokój oraz łazienkę w kawalerce 

Czas urządzić łazienkę i tutaj najlepiej postawić na narożny prysznic, który nie zajmuje dużo miejsca. Wystarczy jeszcze lustro oraz kilka półek na kosmetyki. Jeżeli chodzi o kuchnię, to tutaj polecamy Wam wysoką zabudowę. Dzięki temu pomieścicie wszystkie niezbędne sprzęty. Możecie także wybrać składany blat, który będzie rozkładać w czasie spożywania posiłków czy ich przygotowywania. W przedpokoju również warto umieścić wysoką zabudowę, np. szafę, która będzie też pełnić funkcję garderoby. Pamiętajcie, by wybierać tylko i wyłącznie jasne kolory, a także łączyć ciepłe i zimne odcienie. W ten sposób wnętrze będzie wydawało się bardziej przestronne. Jeżeli chodzi o oświetlenie, to najlepiej wybrać punktowe, które jest funkcjonalne, a przy tym nie zajmuje dużo miejsca. Dodatki do wnętrza także znajdziecie w meblowym outlecie.