Lipoliza iniekcyjna w Bydgoszczy

Zastanawiasz się, jak szybko pozbyć się podwójnego podbródka lub jak usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej? Zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat lipolizy iniekcyjnej, wskazań i przebiegu procedury. 

Na czym polega lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to mało inwazyjny zabieg, który wykorzystuje się do redukcji tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała, m.in. fałdy brzucha, ud, a nawet podbródka. Korzystają z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne preparaty zawierające substancje czynne. Przyczyniają się one do rozkładania komórek tłuszczowych, a one same są transportowane do wątroby i w naturalnym procesie wydalane z organizmu. Lipoliza iniekcyjna w Bydgoszczy wykonywana w Instytucie Cosmedic prowadzona jest z zastosowaniem specjalnego preparatu (pochodnej lecytyny), który powoduje rozpad komórek tłuszczowych. Środek podaje się za pomocą zastrzyków. Sam zabieg trwa do 30 minut, a dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3-6 zabiegów w odstępie dwóch tygodni, jednak jest to kwestia indywidualna.

Warto mieć świadomość, że nie każdy może zostać poddany redukcji tkanki tłuszczowej metodą lipolizy iniekcyjnej. Z zabiegu wykluczone są osoby chorujące na:

  • cukrzycę,
  • choroby nerek,
  • choroby wątroby,
  • choroby krwi.

Ponadto lipolizy iniekcyjnej nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i karmiących piersią, czy osób przyjmujących leki rozrzedzające krew.

Lipoliza iniekcyjna – efekty

Lipoliza iniekcyjna to skuteczny sposób na usunięcie zbędnej tkanki tłuszczowej i poprawę wyglądu sylwetki. Efekty lipolizy brzucha lub podbródka widoczne są po około 8-10 tygodniach, ponieważ redukcja tkanki tłuszczowej jest procesem złożonym. Najlepsze rezultaty udaje uzyskać się u pacjentów, u których nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest bardzo wysoki – w takim wypadku zazwyczaj lepszym rozwiązaniem są bardziej inwazyjne metody.

Lipoliza iniekcyjna to metoda na szybkie i bezpieczne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z konkretnych partii twarzy lub ciała. Sam zabieg nie ma jednak wpływu na odkładanie się tkanki tłuszczowej w przyszłości, ani nie zastąpi aktywności fizycznej, czy właściwej diety. Efekty zabiegu są jednak uzależnione od wielu czynników, a przede wszystkim od ilości tkanki tłuszczowej u pacjenta, a także od liczby przeprowadzonych zabiegów i odpowiednio dobranego planu leczenia. 

Chcąc podnieść efektywność, warto zdecydować się na wizytę u zaufanego specjalisty. Ciekawą ofertę przygotował Instytut Cosmedic: Szubińska 47, 85-312 Bydgoszcz. Pod tym adresem znajdziesz specjalistów, którzy zajmą się Twoim problemem kompleksowo i dopasują najlepsze zabiegi, a także przygotują spersonalizowany plan leczenia. Zaufaj profesjonalistom z wieloletnim doświadczeniem, którzy w razie potrzeby udzielą fachowej porady oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania związane z lipolizą iniekcyjną.. Zainteresuj się zabiegami z Cosmedic, a na pewno nie pożałujesz swojej decyzji