Policjanci toruńskiej „drogówki” brali udział w akcji pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Funkcjonariusze zaobserwowali prawie 90 ryzykownych sytuacji, w których zmotoryzowani popełniali wykroczenia wobec pieszych i rowerzystów.

W poniedziałek (25.09.23) podczas akcji „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"  toruńscy policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść i przejazdów.
Mundurowi bacznie przyglądali się niezmotoryzowanym, czy także nie łamią przepisów ruchu drogowego i sami nie stwarzają niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Policjanci, podczas trwania akcji, ujawnili prawie 90 wykroczeń zagrażających pieszym i rowerzystom, popełnionych przez kierowców pojazdów. Przewinienia polegały m.in. na nieustąpieniu pierwszeństwa na oznakowanych przejściach.
Przypominamy, że piesi, rowerzyści i inni „niechronieni” są pełnoprawnymi użytkownikami dróg.
Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych.

Autor: asp. Dominika Bocian

Publikacja: asp. Dominika Bocian