Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu przeprowadziła kolejne ciekawe zajęcia dla najmłodszych, ćwicząc z nimi właściwe zachowania na drodze. Tym razem lekcje bezpieczeństwa odbyły się w toruńskich przedszkolach The Cherris oraz Kangurek.

W minionym tygodniu (4-5.10.2023) w toruńskich przedszkolach The Cherries oraz Kangurek odbyły się spotkania z zakresu bezpieczeństwa na drodze. Prowadząca warsztaty młodszy aspirant Monika Stolarska z toruńskiej komendy omówiła zasady ruchu pieszych i pojazdów.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez policjantkę. Przygotowane przez funkcjonariuszkę gry i zabawy ułatwiły dzieciom przyswojenie podstawowych zasad obowiązujących na drodze. Mali słuchacze dowiedzieli się między innymi, jak bezpiecznie przejść przez przejście dla pieszych i jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Prowadząca spotkanie omówiła różne zagrożenia, a także udzieliła cennych wskazówek, jak ich uniknąć.

Policjantka szczególną uwagę zwracała na podstawowy warunek bezpieczeństwa, jakim jest widoczność. W trakcie zajęć poinformowała o trwającej akcji "Świeć przykładem". Zaprezentowała specjalną tubę, dzięki której każde dziecko na własne oczy mogło zobaczyć, jak ważne jest noszenie kamizelek i elementów odblaskowych przez pieszych.


Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński