Kryminalni z toruńskiego Rubinkowa zabezpieczyli w domu 22-letniego mieszkańca gminy Lubicz ponad 300 gramów narkotyków, w tym amfetaminę, marihuanę i haszysz. Właściciel zakazanych substancji usłyszał już zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu nawet 12 lat więzienia.

W miniony poniedziałek (27.11.2023) policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu na toruńskim Rubinkowie ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Lubicz może zajmować się handlem narkotykami. Kryminalni postanowili sprawdzić posiadane informacje i udali się z wizytą do domu 22-latka.

Policjanci, przeszukując mieszkanie mężczyzny, znaleźli środki, które poddane wstępnym testom wykazały właściwości typowe dla marihuany, amfetaminy i haszyszu. Było tam niemal 200 gramów poporcjowanego w woreczki z zapięciem strunowym suszu roślinnego, ponad 100 gramów białego proszku i 35 gramów brązowej substancji. Zatrzymany 22-latek trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone narkotyki śledczy przekazali do laboratorium kryminalistycznego do dalszych badań.

Następnego dnia (28.11.2023) funkcjonariusze doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego usłyszał zarzut wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Wczoraj (29.11.2023) sąd zdecydował objąć 22-latka policyjnym dozorem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński
Publikacja: sierż. sztab. Sebastian Pypczyński

Film Fot./Video: KMP w Toruniu

Pobierz plik Fot./Video: KMP w Toruniu (format mp4 - rozmiar 6.15 MB)

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja filmu
    198.28 KB