Hokejowy Klub Pomorzanin Toruń wicemistrzem Polski
Hokejowy Klub Pomorzanin Toruń zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Polski w hokeju na trawie. Drużyna z Torunia zakończyła rundę zasadniczą na pierwszym miejscu, ale w finałowym starciu musiała uznać wyższość Grunwaldu Poznań.
  1. Pomorzanin Toruń zdobył srebrny medal.
  2. Runda zasadnicza zakończona na pierwszym miejscu.
  3. Zwycięstwo nad Stellą Gniezno w półfinale.
  4. Finałowa przegrana z Grunwaldem Poznań.

26 maja 2024 r. toruńscy hokeiści zdobyli srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Hokeju na Trawie. Turniej odbył się w Poznaniu, a drużyna Pomorzanina pokazała swoje umiejętności, kończąc rundę zasadniczą na pierwszym miejscu.

Półfinałowy mecz był niezwykle emocjonujący. Pomorzanin Toruń pokonał Stellę Gniezno po wyrównanej walce. Wynik 4-3, po regulaminowym czasie gry 1-1, zapewnił torunianom miejsce w finale.

Niestety, w finałowym spotkaniu Hokej Superligi, zawodnicy z Torunia nie zdołali pokonać gospodarzy - Grunwaldu Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść poznańskiej drużyny.

Pomimo przegranej w finale, srebrny medal to ogromny sukces dla Pomorzanina Toruń. Drużyna pokazała, że jest jednym z czołowych zespołów w Polsce i z pewnością będzie walczyć o złoto w przyszłych rozgrywkach.

Według informacji z: UM Toruń