Park Kultury powraca: sobotnie wydarzenie w Amfiteatrze na Bydgoskim Przedmieściu
Już w najbliższą sobotę, 8 czerwca, w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu "Park Kultury". Od godziny 19:00 mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu, które oferuje bogaty program artystyczny i niezapomniane wrażenia.
  1. Występy lokalnych artystów na plenerowej scenie.
  2. Muzyka afrykańska w wykonaniu zespołu Djembnięci.
  3. Spektakl Teatru Miejsca w konwencji kamishibai.
  4. Koncert Joanny Kaczmarkiewicz i Jana Gembali.

Wydarzenie odbędzie się na scenie plenerowej amfiteatru oraz w otaczającej ją przestrzeni parku, co pozwoli uczestnikom na swobodne korzystanie z uroków przyrody. Można będzie rozłożyć koc na trawie, usiąść na leżaku lub parkowej ławeczce i cieszyć się bogatym programem artystycznym.

Teatr Miejsca to jedyny w Polsce teatr, który przemieszcza się po kraju rowerem przekształconym w scenę teatralną. Od 2017 roku wprowadza dzieci i dorosłych w świat historii pięknych i mądrych, ciekawych i zabawnych. Spektakl „Opowieści Papierowego Teatru” oparty na baśniach Hansa Christiana Andersena z pewnością poruszy serca widzów.

Niezwykle interesująco zapowiada się także występ zespołu Djembnięci, który przeniesie nas w rytmiczną podróż po afrykańskiej ziemi. Grupa entuzjastów afrykańskich rytmów grająca na bębnach djembe i dundun z pewnością dostarczy mnóstwo energii i pozytywnych wibracji.

Wieczór zakończy się wyjątkowym koncertem duetu wokalno-instrumentalnego. Joanna Kaczmarkiewicz, znakomita wokalistka, oraz Jan Gembala, muzyk i producent, zaprezentują znane przeboje w unikalnych aranżacjach. Ich występ będzie doskonałym zwieńczeniem kulturalnego wieczoru w pięknych okolicznościach przyrody.

Warto dodać, że wszystkie wydarzenia w ramach projektu "Park Kultury" są bezpłatne, dzięki wsparciu Nicolaus Bank oraz Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Projekt został dofinansowany ze środków Gminy miasta Toruń.

Nie przegapcie tej okazji, by spędzić sobotni wieczór w artystycznej atmosferze w sercu naszego miasta!


Na podst. UM Toruń