Wiktoria Gołębiowska zdobywa złoto w Pucharze Europy
Wiktoria Gołębiowska, reprezentująca Uczniowski Klub Żeglarski Wiking, zdobyła złoty medal w klasyfikacji generalnej Pucharu Europy w olimpijskiej klasie ILCA 6. Jej sukces jest wynikiem ciężkiej pracy i determinacji, a triumf na międzynarodowej arenie przynosi chlubę naszemu miastu.

Triumf Wiktorii Gołębiowskiej na Pucharze Europy

28 czerwca 2024 roku zakończyły się 17-dniowe regaty Energa Nord Cup Gdańsk, w ramach których odbył się Puchar Europy Eur ILCA Poland w Górkach Zachodnich. W wyścigach udział wzięło 208 zawodników z siedmiu krajów. Wśród nich znalazła się Wiktoria Gołębiowska, która zdobyła złoty medal w klasyfikacji generalnej w olimpijskiej klasie ILCA 6. Był to wielki sukces dla zawodniczki UKŻ Wiking Toruń, która tym samym umocniła swoją pozycję w czołówce europejskich żeglarzy.

Wiktoria Gołębiowska - nie tylko złota medalistka, ale i odkrywczyni nowych wyzwań

Podczas tych samych zawodów, Wiktoria wzięła również udział w inauguracyjnym wyścigu Orvaldi B8. Był to dla niej pierwszy tak długi dystans na Bałtyku, gdzie przez całą noc nie widziała lądu. „To była pierwsza taka moja wyprawa, że jestem na jachcie i nie widzę lądu. Było mi bardzo zimno i może poprzez to moje doświadczenie nie było tak wspaniałe, jak mogłoby być” - relacjonowała swoje wrażenia z tego niezwykle wymagającego wyścigu.

Inne sukcesy zawodników UKŻ Wiking Toruń

Nie tylko Wiktoria Gołębiowska osiągnęła sukces podczas zawodów. Michał Skawiński, również reprezentujący UKŻ Wiking Toruń, uplasował się na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej klasy ILCA 6, a w kategorii juniorów zajął 7. miejsce na 100 startujących. To świetne wyniki, które pokazują, że toruński klub jest miejscem, gdzie młodzi żeglarze mogą rozwijać swoje umiejętności i odnosić sukcesy na arenie międzynarodowej.

Wsparcie lokalne dla młodych talentów

Wiktoria Gołębiowska jest stypendystką Prezydenta Miasta Torunia, co podkreśla znaczenie wsparcia lokalnych władz dla młodych sportowców. Działalność Uczniowskiego Klubu Żeglarskiego Wiking Toruń wspiera również finansowo Gmina Miasta Toruń. Dzięki temu zawodnicy mają możliwość uczestniczenia w prestiżowych zawodach i rozwijania swoich talentów, co przekłada się na ich sukcesy i promocję miasta na arenie międzynarodowej.


Źródło: UM Toruń