
W II Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu odbyły się niezwykłe "Drzwi otwarte", które przyciągnęły młodzież z całego miasta. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję, aby poznać tajniki pracy policjantów i z bliska zobaczyć ich nowoczesny sprzęt!
Spotkanie z toruńskimi policjantami w II LO
W piątek, 11 kwietnia 2025 roku, II Liceum Ogólnokształcące w Toruniu stało się miejscem wyjątkowego wydarzenia. Policjanci z lokalnej komendy zaprezentowali swoją codzienną służbę oraz podzielili się doświadczeniami związanymi z pracą w mundurze. Młodzież miała szansę na bezpośredni kontakt z funkcjonariuszami, co okazało się doskonałą okazją do rozmowy o wyzwaniach i satysfakcji płynącej z tego zawodu.
Interaktywne atrakcje dla uczniów
Podczas wydarzenia uczniowie mogli zobaczyć różnorodne stanowiska tematyczne. Szczególne zainteresowanie wzbudziło stoisko techników kryminalistyki, gdzie młodzież miała okazję zapoznać się z walizką kryminalistyczną i dowiedzieć się, jak zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia. Dodatkowo, funkcjonariusze z ogniwa wodnego przywieźli nowoczesną łódź motorową, która jest wykorzystywana do patrolowania akwenów wodnych.
Mundurowi chętnie dzielili się swoimi osobistymi historiami oraz informacjami na temat wymagań stawianych przyszłym policjantom. Dzięki licznym ulotkom informacyjnym, uczniowie mogli lepiej poznać ścieżki kariery w Policji oraz różnorodność specjalizacji dostępnych w tej formacji.
Takie spotkania to nie tylko świetna zabawa, ale także ważny krok w kierunku świadomego planowania przyszłości przez młodych ludzi. Warto korzystać z takich okazji i zadawać pytania, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o dalszej edukacji i wyborze zawodu.
Źródło: KMP Toruń