106 lat Policji Państwowej świętujemy w Wilanowie z defiladą i piknikiem

2 min czytania
106 lat Policji Państwowej świętujemy w Wilanowie z defiladą i piknikiem

W Wilanowie już 24 lipca odbędzie się wyjątkowe święto, które łączy tradycję z nowoczesnością. Policjanci i ich rodziny zapraszają na dzień pełen emocji, pokazów i wspólnego świętowania 106 lat służby na rzecz bezpieczeństwa.

  • Wilanów stolicą policyjnych obchodów 106. rocznicy powstania Policji Państwowej
  • Rodzinny piknik i pokazy sprzętu policyjnego w sercu Wilanowa

Wilanów stolicą policyjnych obchodów 106. rocznicy powstania Policji Państwowej

Już w czwartek, 24 lipca 2025 roku, o godzinie 12:00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Policji. To szczególna data dla funkcjonariuszy – właśnie wtedy przypada rocznica powołania Policji Państwowej, która w tym roku obchodzi swoje 106-lecie. Równocześnie minęło dokładnie sto lat od momentu, gdy kobiety po raz pierwszy dołączyły do tej formacji, pełniąc dziś różnorodne role – od podstawowych stanowisk po kierownicze funkcje.

Obecnie w szeregach Policji służy ponad 98 tysięcy funkcjonariuszy, z czego ponad 20 tysięcy to kobiety. Wspierają ich niemal 25 tysięcy pracowników cywilnych, z których większość stanowią panie. Ich codzienna praca obejmuje działania na lądzie, wodzie i w powietrzu – od prewencji po zwalczanie cyberprzestępczości czy kontrterrorystykę. To dzięki nim mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie każdego dnia.

Rodzinny piknik i pokazy sprzętu policyjnego w sercu Wilanowa

Obchody Święta Policji to nie tylko oficjalne uroczystości. Już od godziny 10:00 przed pałacem w Wilanowie rozpocznie się policyjny piknik rodzinny. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla najmłodszych oraz dorosłych – będzie można zobaczyć pokazy musztry paradnej, defiladę oraz ślubowanie nowo przyjętych policjantów. To niepowtarzalna okazja, by z bliska przyjrzeć się policyjnemu wyposażeniu i porozmawiać z funkcjonariuszami o ich codziennej pracy.

Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego to miejsce o wyjątkowej historii i atmosferze, które idealnie wpisuje się w rangę tego wydarzenia. Zaproszeni goście oraz mieszkańcy Warszawy będą mogli poczuć ducha tradycji i jednocześnie docenić nowoczesne wyzwania stojące przed polską Policją.

Warto spędzić ten dzień razem z policjantami i ich rodzinami, by docenić ich trud i zaangażowanie w ochronę porządku publicznego oraz bezpieczeństwa wszystkich obywateli.

Na podst. KMP Toruń

Autor: krystian