Sobieskiego w Toruniu zmienia się znów Które odcinki zostaną otwarte a które zamknięte

W czwartek 7 sierpnia mieszkańcy Torunia odetchną z ulgą – fragment ulicy Sobieskiego zostanie ponownie otwarty dla ruchu. Jednocześnie jednak na kolejnych odcinkach rozpoczną się intensywne prace, które mogą wpłynąć na codzienne dojazdy i spacerowe trasy. Sprawdź, co dokładnie zmieni się w organizacji ruchu i jakie inwestycje są realizowane na tej ważnej arterii miasta.
- Zmieniamy trasę na Sobieskiego w Toruniu – co musisz wiedzieć?
- Prace na Sobieskiego nabierają tempa – nowe chodniki, oświetlenie i kanalizacja
Zmieniamy trasę na Sobieskiego w Toruniu – co musisz wiedzieć?
Już od czwartku 7 sierpnia kierowcy i rowerzyści będą mogli korzystać z odcinka ulicy Sobieskiego pomiędzy placem Pokoju Toruńskiego a Garbatym Mostkiem oraz z wyjazdu z osiedla Podchorążych. To dobra wiadomość dla tych, którzy codziennie przemieszczają się tą trasą.
Jednak nie oznacza to końca utrudnień. Roboty budowlane przesuwają się dalej – tym razem zamknięty będzie fragment od ul. Olbrachta do ul. Prądzyńskiego. W tym miejscu ulica stanie się nieprzejezdna, a dojazd do ul. Olbrachta będzie możliwy wyłącznie od strony placu Pokoju Toruńskiego.
Prace na Sobieskiego nabierają tempa – nowe chodniki, oświetlenie i kanalizacja
Na odcinku już udostępnionym do ruchu wykonano kompleksową modernizację: położono nową nawierzchnię jezdni, wybudowano drogę rowerową oraz chodnik. Inwestycja obejmuje także montaż nowoczesnego oświetlenia, a pod powierzchnią drogi powstały kanały technologiczne oraz kanalizacja deszczowa.
Wciąż trwają prace na zamkniętym fragmencie ulicy – wykonawca prowadzi roboty rozbiórkowe oraz kontynuuje budowę kanalizacji deszczowej. Równolegle powstają nowe chodniki wzdłuż całej ulicy Sobieskiego, co poprawi komfort i bezpieczeństwo pieszych.
MZD Toruń informuje: „Na zamkniętym od czwartku odcinku, wykonawca będzie realizował roboty rozbiórkowe i budował kolejny odcinek kanalizacji deszczowej.”
Dzięki tym działaniom ulica Sobieskiego zyska nowoczesną infrastrukturę, która usprawni komunikację i zwiększy bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.
Na podst. MZD Toruń
Ostatnie Artykuły
![[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Zawisza Bydgoszcz 0:3 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – historyczne derby dla gości](/images/mecz/thumbnails/elana-torun-zawisza-bydgoszcz-09052026-03.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Zawisza Bydgoszcz 0:3 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – historyczne derby dla gości

Trasa Staromostowa gotowa wcześniej. Ostatni krok dzieli ją od otwarcia

Hospicjum Nadzieja z medalem Thorunium. Trzy dekady pracy, która trzyma przy życiu

Toruńskie muzeum Halika przejdzie wielki lifting i pokaże nowe zbiory

Konsultacje strategii Torunia 2035+ ruszają. W tle metropolia i demografia

Toruń znów szuka najlepszej książki o regionie

Stasiuk w Toruniu - wieczór z “Rzeką dzieciństwa” w Książnicy

PRL na luzie i na serio - w Toruniu o dziewczynach, chłopakach i starej książce

Pięciu kierowców po alkoholu w Toruniu. Dwa wyniki przekroczyły granicę przestępstwa

Mobilny punkt zbiórki rusza na trzy osiedla. Przyjmie leki, baterie i elektrośmieci

Na Olsztyńskiej zaczynają od podziemi. Zmiany sięgają też sąsiednich skrzyżowań

Bibliotekarze z powiatu toruńskiego na pierwszym planie i ważne nagrody

20 tysięcy papierosów w aucie torunianina. Państwo miało stracić 35 tys. zł

