25–29 sierpnia sygnalizacja na Legionów i Lelewela wyłączona

Uwaga kierowcy i rowerzyści: na przełomie sierpnia sygnalizacja na jednym z ruchliwych skrzyżowań w Toruniu będzie wyłączona — zaplanuj trasę wcześniej, by uniknąć korków i niespodzianek.
- Zarząd Dróg Toruń wyłącza światła na skrzyżowaniu Legionów i Lelewela — przygotuj się
- Zadbaj o bezpieczne przejazdy — co będą robić drogowcy w Toruniu
Zarząd Dróg Toruń wyłącza światła na skrzyżowaniu Legionów i Lelewela — przygotuj się
Zarząd Dróg Toruń informuje, że w dniach 25–29 sierpnia 2025 r. nastąpi czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Legionów i Lelewela. To działanie ma charakter zaplanowanego remontu, który wymaga całkowitego odłączenia systemu na kilka dni.
W dniach od 25 do 29 sierpnia 2025 r. zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Legionów i Lelewela. Ma to związek z jej remontem.
Zadbaj o bezpieczne przejazdy — co będą robić drogowcy w Toruniu
Prace obejmują wymianę istniejących urządzeń oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także roboty związane z okablowaniem. W praktyce oznacza to demontaż i montaż nowych komponentów sterujących ruchem oraz modernizację instalacji elektrycznej obsługującej sygnalizację.
Zadanie realizowane jest w ramach projektu pod nazwą „Zaprojektowanie oraz remont sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Legionów z Lelewela w Toruniu”. To oficjalna nazwa robót, która pojawia się w dokumentacji Zarządu Dróg Toruń.
Przez czas wyłączenia świateł kierowcy i piesi muszą zachować szczególną ostrożność — zwracajcie uwagę na oznakowanie tymczasowe i polecenia osób kierujących ruchem. Jeśli to możliwe, rozważcie objazdy lub przesunięcie podróży na inny termin, by uniknąć opóźnień.
Na podstawie: Zarząd Dróg Toruń
Autor: krystian