Toruń zaprasza na Errors and Failures - performans o granicach w Wojewódzkim Ośrodku

W piątek 18 października o 19:00 w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury odbędzie się premiera performansu Errors and Failures. Wstęp wolny, czas trwania około 45 minut, wydarzenie dla osób powyżej 16 roku życia — bądź przygotowany na półmrok, całkowitą ciemność i intensywne błyski światła.
- Zobacz w Toruniu jak dwie ciała tworzą napięcie na scenie w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury
- Przyjdź świadomie - spektakl w półmroku z intensywnymi błyskami i bliskością wykonawców
- Sprawdź kto stoi za projektem i kto finansuje rezydencję
Zobacz w Toruniu jak dwie ciała tworzą napięcie na scenie w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury
Spektakl Errors and Failures to eksperymentalna propozycja trzech twórców: Dubilewicz, Krause i Wensierska. Pokaz odbędzie się w sali widowiskowej na 5. piętrze Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu przy ulicy Kościuszki 75-77. To wydarzenie powstało podczas miesięcznej rezydencji w ramach projektu Universal Art Design i ma formę intensywnego performansu ciała — ruch, napięcie i fizyczna obecność performerów mają oddawać stany psychiczne i relacje wzajemnego współuzależnienia.
Organizatorzy informują, że spektakl jest przeznaczony dla osób od 16. roku życia i że może występować bliski kontakt performerów z publicznością, dlatego warto rozważyć tę specyfikę przed przyjściem.
Przyjdź świadomie - spektakl w półmroku z intensywnymi błyskami i bliskością wykonawców
Produkcja celowo burzy pojęcie normy i przenosi widza w przestrzeń liminalną, w której granice cielesne, psychiczne i społeczne stają się materiałem działania. Organizatorzy podkreślają, że seans może odbywać się w półmroku lub całkowitej ciemności, a w spektaklu pojawiają się intensywne błyski światła. Pokaz trwa około 45 minut i nie wymaga biletu — wstęp jest wolny, ale warto przyjść wcześniej ze względu na ograniczoną przestrzeń sali widowiskowej.
Sprawdź kto stoi za projektem i kto finansuje rezydencję
Errors and Failures powstał w ramach projektu Universal Art Design, którego partnerami są Teatro Stabile del Veneto z Włoch i stowarzyszenie Kulturanova z Serbii. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa oraz wsparcie Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Informacje i zaproszenie pochodzą od Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu, który gości spektakl.
na podstawie: WOAK.
Autor: krystian