Policjantki z Torunia na kongresie - jak zerwać cyfrową smycz

W sali Akademii Jagiellońskiej w Toruniu funkcjonariuszki prowadziły wykłady i warsztaty dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Dwudniowe spotkanie skupiło ekspertów, praktyków i przedstawicieli placówek edukacyjnych wokół ochrony dzieci i działań profilaktycznych.
W piątek i sobotę 21-22.11.2025 policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu uczestniczyły w konferencji naukowej “Jak zerwać cyfrową smycz” - VI Ogólnopolski Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej, odbywającej się w siedzibie Akademii Jagiellońskiej w Toruniu. Wydarzenie zgromadziło ekspertów i praktyków zajmujących się bezpieczeństwem w sieci.
Komisarz Małgorzata Olewińska i podkomisarz Agnieszka Bubień podkreślały, że edukacja i profilaktyka to fundament działań policyjnych w obszarze cyberbezpieczeństwa. Funkcjonariuszki zwracały szczególną uwagę na metody ochrony dzieci i młodzieży oraz na rolę rodziców i nauczycieli w minimalizowaniu ryzyka korzystania z Internetu.
Aspirant sztabowy Szymon Porażyński reprezentujący Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości przedstawił wiedzę specjalistyczną dotyczącą bezpieczeństwa i przeciwdziałania atakom w sieci. Konferencja obejmowała też warsztaty praktyczne, które dawały uczestnikom narzędzia i metody do wykorzystania w pracy edukacyjnej i wychowawczej.
Prelegenci omawiali strategie przeciwdziałania dezinformacji i sposoby wspierania młodzieży w trudnych sytuacjach. Uczestnictwo funkcjonariuszek Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz przedstawiciela Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości potwierdza potrzebę współpracy różnych instytucji w zakresie bezpieczeństwa w sieci.
na podstawie: Policja Toruń.
Ostatnie Artykuły

Toruńscy policjanci patrolują Wisłę - sprawdzają też sprzęt pływający

Pas Mistrza Polski po raz pierwszy. Toruń znów gości strongmanów

Kiedy ze zmianą skórną należy udać się do dermatologa?

Zwykłe rzeczy, niezwykłe kadry. Toruńska wystawa powstała w telefonach

Nowe tory i zielone przystanki. Duża przebudowa torowisk w Toruniu

Zielone nagrody w Toruniu. Za ogród można zdobyć 2 tysiące złotych

Wyniki rekrutacji już znane. W toruńskich szkołach zostały wolne miejsca

Osiem firm, niespójne rozkłady. Transport Metropolii Toruńskiej czeka na zmiany

Honorowi obywatele Torunia rozmawiali o pamięci miasta

Trzeci pas A1 pod Toruniem coraz bliżej. Jest termin decyzji i plan prac

1515 kontroli na autostradzie. Sześciu kierowców ciężarówek po alkoholu

Japonia, ikigai i rozmowa o sensie podczas PsycheSoboty w Toruniu

Toruńskie firmy mogą ruszyć za granicę z pełnym dofinansowaniem

Szosa Lubicka zwęzi się do dwóch pasów. Zniknie lewoskręt w Jamontta
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu - kontakt, godziny, awarie, e-BOK
- Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne - kontakt, działy i realizacja inwestycji
- Muzeum Okręgowe w Toruniu - bilety, godziny, oddziały i wystawy stałe
- Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu - kontakt, oferta szkoleń, zapisy
- Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Toruniu - msze, kancelaria, kontakt
- Ośrodek Kuratorski nr 2 przy Sądzie Rejonowym w Toruniu - kontakt, godziny, zakres pomocy
