Policjantka uczyła przedszkolaków o odblaskach - ferie pod lepszą ochroną

1 min czytania
Policjantka uczyła przedszkolaków o odblaskach - ferie pod lepszą ochroną

Funkcjonariuszka ruchu drogowego prowadziła zajęcia w Przedszkolu Calineczka - dzieci uczyły się, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię i dlaczego warto nosić odblaski. Spotkanie miało charakter praktyczny i było dostosowane do wieku uczestników, z uwzględnieniem zasad na okres ferii.

W czwartek 29.01.2026 aspirant Monika Stolarska z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odwiedziła Przedszkole Calineczka. Funkcjonariuszka przeprowadziła zajęcia poświęcone bezpieczeństwu na drodze, prowadzone w formie zabawy i pogadanki dostosowanej do wieku dzieci.

Podczas spotkania omówiono zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię. Policjantka wskazała, kiedy i jak korzystać z przejścia dla pieszych oraz dlaczego należy zachować ostrożność nawet przy działającej sygnalizacji świetlnej.

Główny nacisk położono na widoczność pieszych. Aspirant Stolarska wyjaśniała, dlaczego noszenie odblasków jest istotne, zwłaszcza jesienią i zimą, gdy szybko zapada zmrok, a warunki atmosferyczne obniżają widoczność na drodze.

Maluchy aktywnie uczestniczyły w zajęciach - zadawały pytania i brały udział w proponowanych ćwiczeniach. Spotkanie było elementem działań profilaktycznych toruńskiej komendy przed okresem ferii.

na podstawie: Policja Toruń.

Autor: krystian