[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – szybkie otwarcie i pewne domknięcie
![[PIŁKA NOŻNA] Elana Toruń – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1 w Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II) – szybkie otwarcie i pewne domknięcie](/images/mecz/elana-torun-pogon-nowe-skalmierzyce-14032026-31.webp)
Elana Toruń – Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:1 (HT: 2:0). W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego w Toruniu gospodarze zrobili to, za co przyszli kibice – trzy punkty i przyjemne emocje do końcowego gwizdka.
Już od pierwszych minut było wiadomo, że to nie będzie spokojny spacer. Elana uderzyła szybko i zdecydowanie – w 2. minucie O. Sikorski znalazł drogę do siatki, dając naszej drużynie błyskawiczne prowadzenie. To ustawiło ton spotkania: gospodarze z większą śmiałością szukali gry kombinacyjnej, kontrolując rytm i próbując nie pozwolić gościom na swobodę.
Szybkie otwarcie i kontrola do przerwy
Przez większą część pierwszej połowy Elana wyglądała lepiej pod względem organizacji i pomysłu na atak. W 41. minucie M. Roznowski podwyższył rezultat i na przerwę drużyny schodziły przy bezpiecznym prowadzeniu 2:0. Nie wszystko funkcjonowało idealnie, zdarzały się niedokładności i sporo szarpanej gry, ale przewaga była wyraźna i zasłużona.
Po zmianie stron obraz meczu się wyrównał. Pogoń nie złożyła broni i coraz częściej zagrażała bramce Elany. W 78. minucie F. Szewczyk trafił dla gości, wprowadzając nerwowość na trybunach i przypominając, że wynik nie jest jeszcze przesądzony. Chwilowe rozluźnienie gospodarzy dodało smaku końcówce – zrobiło się gorąco, a kibice zaczęli głośniej dopingować.
Końcówka pod kontrolą – ostatnie słowo Elany
Na szczęście dla toruńskich kibiców spokój wrócił w doliczonym czasie, kiedy D. Wojtyra w 90. minucie ustalił wynik na 3:1. Ten gol odczarował stadion i pozwolił świętować pewne zwycięstwo. Trzy punkty zostały w Toruniu, a zespół może wyjechać z boiska z podniesioną głową.
Dla Elany to cenny komplet punktów przed kolejnymi spotkaniami – już w środę czeka nas mecz u siebie ze Stargardem Szczecińskim, potem przyjazd Wybrzeża Rewalskiego Rewal, a końcem marca wyjazd do Świnoujścia. Na dziś jednak najważniejsze jest to, że na stadionie im. Grzegorza Duneckiego zapanowała radość i nadzieja, a kibice opuszczali trybuny z uśmiechem.
| Elana Toruń | Statystyka | Pogoń Nowe Skalmierzyce |
|---|---|---|
| 3 | Gole | 1 |
Ostatnie Artykuły

Toruńskie pierniki znów zbiorą ludzi przy jednym stole w muzeum

Toruń szykuje muzealną sobotę z Jackiem Yerką i promocyjnym biletem

Golub-Dobrzyń zgarnął wojewódzki Patrol Roku, Toruń wystawił dwie załogi

Policjanci z Torunia pobiegli bez rywalizacji - stawka była inna

Nowy ogród i sprzęt dla terapii w Osieku nad Wisłą

Uzbekistan w Toruniu - wieczór o Jedwabnym Szlaku i codziennym życiu

Książnica Kopernikańska na chwilę zwalnia - sprawdź, jak będzie działać

Skarb ze Skrwilna wraca do rozmowy - Toruń pokaże jego tajemnice

Wakacje w muzeum bez nudy - Toruń rusza w podróż przez epoki

Po długim weekendzie na A1 wpadło sześciu kierowców po alkoholu

Zdrowie bez kolejek – jak dostępność lekarzy wpływa na decyzje pacjentów?

Robert Małecki wraca do Torunia z prapremierą i osobistym akcentem

31 kolizji i 2 wypadki w długi weekend - toruńska drogówka zatrzymała 8 kierowców

Linia 141 pojedzie do Kamionek. Dojazd nad jezioro ma być prostszy
Przydatne dane teleadresowe
- Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu - bilety, godziny kasy, dojazd i udogodnienia
- Ośrodek Informacji Turystycznej w Toruniu - kontakt, godziny i praktyczne usługi dla turystów
- Kujawsko-Pomorskie Centrum Kształcenia Zawodowego w Toruniu - kontakt i oferta
- Parafia św. Jakuba Apostoła w Toruniu - msze, kancelaria, terytorium
- Opiniodawczy Zespół Sądowych Specjalistów w Toruniu - kontakt, badania, opinie
- Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki w Toruniu - kontakt, bilety, sale i dojazd
