[PIŁKA NOŻNA] Wikęd Luzino – Elana Toruń 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)

[PIŁKA NOŻNA] Wikęd Luzino – Elana Toruń 2:1 w Betclic 3. Lidze Grupa 2 (Grupa II)

Elana Toruń wraca z Luzina bez punktów. W meczu 27. kolejki Betclic 3. Ligi Grupa 2 (Grupa II) torunianie przegrali z Wikędem 1:2, choć po pierwszej połowie było jeszcze 1:1. To strata, która może mocno skomplikować sytuację Elany w walce o awans.

Szybki cios, odpowiedź i drugi cios gospodarzy

Spotkanie na boisku za płytą główną GOSRiT Luzino zaczęło się dla Elany bardzo nieprzyjemnie. Już w 7. minucie R. Zietarski dał prowadzenie Wikędowi i torunianie od razu znaleźli się pod presją. Na szczęście odpowiedź przyszła jeszcze przed przerwą, bo w 32. minucie wyrównał P. Zablonski i zrobiło się 1:1.

Po zmianie stron mecz znów przechylił się na stronę gospodarzy. W 56. minucie M. Koniuszy trafił na 2:1 i to był moment, po którym Elanie zaczęło się robić naprawdę trudno. Torunianie próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, ale wynik nie drgnął już do końca.

Punkty, które mogły ważyć dużo więcej

Z perspektywy toruńskich kibiców to musi boleć, bo ten mecz był jak najbardziej do wygrania albo przynajmniej do zremisowania. Elana zgubiła cenne punkty w starciu, które miało spore znaczenie dla układu tabeli. W takiej fazie sezonu każdy wynik potrafi odbić się szerokim echem, a ta porażka na pewno nie pomaga w pościgu za czołówką.

Teraz przed Elaną domowy mecz z Kluczevią Stargard , potem wyjazd do Victorii Września i starcie u siebie z Zawiszą Bydgoszcz . Wikęd z kolei pojedzie do Tłuchowii, podejmie Pogoń Nowe Skalmierzyce, a następnie zagra na terenie Victorii Września.

Wikęd LuzinoStatystykaElana Toruń
2Gole1