Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Kiedy zajmujemy się doborem najlepszego rodzaju etykiety na nasz produkt, warto pomyśleć o najważniejszych elementach, które szczegółowo pozwolą ustalić jej wielkość, materiał oraz wszelkie inne cechy z nią związane. Druk etykiet to nie tak prosty proces jak mogłoby się wydawać.

Materiały, które są wykorzystywane do tworzenia poszczególnych rodzajów etykiet, zdecydowanie różnią się od siebie. Są to takie parametry jak elastyczność czy też temperatura, co też zależeć może od branży z jakiej pochodzi produkt. Jednak bez względu na to, warto wiedzieć gdzie chociażby w Warszawie druk etykiet http://temat.com.pl/oferta/druk-etykiet/ oferowany jest w najlepszej cenie, najnowocześniejszymi metodami i z wykorzystaniem najtrwalszych materiałów.

Ważne, gdzie etykiety zostaną wykorzystane

Istota tej kwestii tkwi w tym, że każdy poszczególny materiał posiada odmienne właściwości. Należy pamiętać, że bardziej odporne od papierowych, są etykiety foliowe. Spośród nich można wyróżnić wiele typów, które są najczęściej wykorzystywane. Są to m.in. poliester, winyl, polietylen czy też polipropylen. Wszystkie charakteryzują się inną odpornością na temperaturę pracy, ścieranie oraz warunki atmosferyczne.

Wielkość druku etykiet

Jednym z pierwszych czynników, które odpowiadają za poprawność jej wykonania jest oczywiście odpowiedni rozmiar. Warto odnotować fakt i zapamiętać, że wszelkie wymiary zawsze są podawane w kolejności – szerokość, a następnie długość. To jaki rozmiar przybierze etykieta, jest także zależne od tego, jakie firma posiada możliwości druku. Mogą się one różnić szerokością druku i przystosowaniem do innej rolki etykiet. Chcąc wydrukować etykiety o większych rozmiarach, warto pamiętać by przekonać się o maksymalnej i minimalnej szerokości, obsługiwanej przez drukarkę.

Zadrukowanie etykiety – w jaki sposób?

Jest to następna, niezwykle ważna kwestia w procesie wyboru właściwej etykiety. Zadrukowanie etykiety, będzie w głównej mierze zależne od tego, z jakiego będzie wycięta materiału. Istnieją różne metody zadrukowania, które również determinują wybór materiału – np. termotransferowy lub termiczny. W wypadku papierowych oraz foliowych etykiet, możliwy jest wyłącznie zadruk metodą termotransferową. Jest to technika zapewniająca bardzo trwałe efekty, natomiast wymaga zastosowania tzw. kalki termo transferowej. Wydruk kolorowy, determinuje wykorzystanie specjalnej drukarki do kolorowych etykiet, jak i tych, które są do niej przystosowane. Na etykietach termicznych, możliwy jest wydruk termiczny kodów kreskowych.

Forma i kształt etykiety

Prostokąt o zaokrąglonych rogach to standardowy kształt etykiety. Kiedy nie określa się dokładnie jego formy i kształtu, właśnie takie cechy przybiera etykieta domyślna. To jaki będzie kształt, wiele zależy od potrzeb. Nietypowe kształty etykiet, bardzo rzadko są wykorzystywane przy produkcji czy na magazynie. Tam często znajdują zastosowanie, jako forma oznaczania przedmiotów kodem kreskowym. Występują najczęściej podczas kiedy etykiety są drukowane na produkty dla klientów. Nietypowe kształty, a co za tym idzie najrzadziej używane do etykiet to: półkola, elipsy, koła, falowane brzegi etykiety i inne, które zależą od stosowanych wykrojników na produkcji etykiet.

Warto wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki decydując się na druk etykiet w Warszawie, gdzie możliwości pod tym względem jest co niemiara, jak i w innych miastach, gdzie ten rynek jest równie mocno rozwinięty.

profesjonalny druk etykiet