Kryminalni z toruńskiej komendy ustalili, że w jednym z gospodarstw w gminie Obrowo działa nielegalny skład i wytwórnia krajanki tytoniowej. Wczoraj (06.03) policjanci weszli do wytypowanej posesji. W gospodarstwie funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn i odnaleźli blisko 2 tony suszu tytoniowego, maszynę do cięcia liści oraz kilkadziesiąt kilogramów gotowej krajanki tytoniowej. Wstępne wyliczenia wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko miliona złotych. Za takie przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z toruńskiej komendy odkryli, że w jednym z gospodarstw w gminie Obrowo działa nielegalny skład i wytwórnia krajanki tytoniowej. Wczoraj (06.03) krótko przed godz. 11:00 policjanci weszli do wytypowanej posesji. Okazało się, że i tym razem intuicja nie zawiodła stróżów prawa. Wewnątrz jednego z budynków gospodarczych policjanci odnaleźli hałdę suszu tytoniowego, maszynę do rozdrabniania liści oraz kilkadziesiąt kilogramów krajanki tytoniowej. Po zważeniu okazało się, że w pomieszczeniu były blisko dwie tony suszu tytoniowego. Do celi trafiło czterech mężczyzn w wieku 21-42 lat, którzy przebywali w gospodarstwie. Dwóch z nich w chwili wejścia kryminalnych do pomieszczenia wkładało liście tytoniowe do włączonej maszyny mielącej liście na drobne fragmenty. Wstępne wyliczenia funkcjonariuszy Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy wskazują, że należności Skarbu Państwa zostały narażone na uszczuplenie w kwocie blisko miliona złotych. Dzisiaj funkcjonariusze będą przesłuchiwać zatrzymanych mężczyzn i weryfikować ich udział w bezprawnym procederze. 
Za takie przestępstwo grozi wysoka grzywna oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Autor: Wojciech Chrostowski
Publikacja: Wojciech Chrostowski

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.