Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W piątkowe popołudnie, 12 kwietnia 2019 r. ulicami miast w regionie przejdą wierni w procesjach Drogi Krzyżowej. W Toruniu zaplanowano edycję tradycyjną i ekstremalną.

Toruńska Droga krzyżowa rozpocznie się o godz. 17.00. Trasa została wyznaczona od kościoła garnizonowego do katedry Świętych Janów. Dla chętnych przygotowano możliwość wzięcia udziału w edycjach ekstremalnych:

  • Rodzinna Ekstremalna Droga Krzyżowa - trasa ok. 20 km (rozpoczęcie o godz. 18.00 Mszą św. w kaplicy pw. św. Andrzeja Apostoła na tzw. osiedlu Jar, trasa wiedzie przez Papowo Toruńskie, zakończenie w Toruniu). Więcej informacji TUTAJ.

  • Toruńska Ekstremalna Droga Krzyżowa - Nabożeństwo rozpocznie o godz. 21 w kościele pw. św. Antoniego na toruńskich Wrzosach, a zakończy na Wydziale Teologicznym UMK. Uczestnicy będą mieli do pokonania nieco ponad 40 km. Więcej informacji TUTAJ.Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.