Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Dwie firmy są zainteresowane projektowaniem i budową parkingu przy ul. Turystycznej. Całe przedsięwzięcie ma być gotowe do końca listopada tego roku.

Parking ma powstać w pobliżu pętli autobusowej. Ma być odkryty i pomieścić 46 pojazdów. 12 kwietnia 2019 r. toruńscy drogowcy otworzyli oferty na realizację tego zadania. O kontrakt walczą dwie firmy: Remikop i Bruksystem. Pierwsza z nich wyceniła swoją ofertę na 342 tys. zł. Druga oferta jest zdecydowanie droższa i została skalkulowana na ponad 681 tys. zł. Obecnie oferty są badane pod kątem formalno-prawnym.

Warto przypomnieć, że w styczniu br. zakończyła się przebudowa ulicy Turystycznej. Zupełnie nowy wygląd zyskał odcinek od Ligi Polskiej do granic administracyjnych miasta. Ulica została poszerzona do 7 m i wyposażona w dwustronny chodnik, którego do tej pory miejscami brakowało. Na skrzyżowaniu Ligi Polskiej z ul. Turystyczną powstało rondo. W ramach inwestycji zmodernizowano też osiem skrzyżowań z ulicami osiedlowymi, z : ul. ks. Paluszyńskiego, Krajoznawczą, Dożynkową, Światowida, Kogucią, Gościnną, Na Przełaj i Zakole. Dla rowerzystów przygotowano ciągi rowerowe i pieszo-rowerowe. Zupełnie nowy wygląd zyskała też pętla autobusowa, przy której obecnie zostanie zbudowany parking.

Fot. Błażej Antonowicz