Dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o kradzieży pojazdu marki volkswagen LT do jakiej doszło na jednej ze stacji paliw przy ul. Szosa Lubicka. Policjanci z Komisariatu Policji Toruń Podgórz zauważyli poszukiwany pojazd na ul. Łódzkiej. Teraz mężczyźnie przyjdzie odpowiedzieć za kradzież z włamaniem do pojazdu, naruszenie zakazu sądowego prowadzenia wszelkich pojazdów oraz nie zatrzymanie się do kontroli za co grozi mu do 10 lat więzienia.

Wczoraj tj. 11.04.2019  po godz. 21:30 dyżurny toruńskiej komendy otrzymał informację o kradzieży pojazdu marki volkswagen LT do jakiej doszło na jednej ze stacji paliw przy ul. Szosa Lubicka. 

Dyżurny Policji natychmiast przekazał informację o numerach rejestracyjnych pojazdu do wszystkich patroli w mieście. Policjanci  z Komisariatu Policji Toruń Podgórz zauważyli poszukiwany  pojazd na ul. Łódzkiej. Natychmiast użyli sygnałów dźwiękowych i ruszyli za tym samochodem  w pościg. Po krótkiej chwili doszło do jego zatrzymania. 
Jak  ustalili policjanci  właściciel  pojazdu wchodząc na krótką chwilę na stację benzynową nie wyjął ze stacyjki kluczyków i nie zabrał swojego telefonu komórkowego. 36- letni złodziej  z Warszawy wsiadł do niego i odjechał. Po jego zatrzymaniu okazało się, że w 2014 roku wyrokiem Sądu Rejonowego Warszawa Praga Południe miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, który obowiązywał go do 2024 roku. 
Natychmiast trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był notowany za groźby, posiadanie narkotyków, uszkodzenie mienia oraz jazdę pod wpływem alkoholu.  Teraz mężczyźnie przyjdzie odpowiedzieć za  kradzież z włamaniem do pojazdu, naruszenie zakazu sądowego prowadzenia wszelkich pojazdów oraz nie zatrzymanie się do kontroli. Sprawę prowadzą policjanci z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo. 
 Teraz może  36- latkowi grozi  do 10 lat więzienia.

Autor: Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Wioletta Dąbrowska