W Centrum Targowym „Park” trwa 9. edycja Targów Turystycznych WYPOCZYNEK oraz Toruńskiego Festiwalu Smaków.

Tak się złożyło, że tegoroczna edycja Toruńskiego Festiwalu Smaków odbywa się kilka dni przed Wielkanocą. To czas, kiedy wszyscy zastanawiamy się, co powinno się znaleźć na świątecznych stołach w naszych domach. Rozpoczynający się festiwal na pewno dostarczy wielu inspiracjipowiedział podczas otwarcia imprezy zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

W ofercie wystawców znajdziemy wyroby lokalnych producentów: od wędlin, ryb i serów, po chleby, zdrowe oleje, przetwory warzywne i owocowe czy kawy, herbaty i nalewki. Nie zabraknie słodkości: miodów, ciast i ręcznie robionych słodyczy.

Impreza z roku na rok się rozrasta. Wydarzenie jest nie tylko promocją Torunia i województwa kujawsko-pomorskiego, ale staje się również miejscem poznania oferty znakomitych produktów z całej Polskipowiedział obecny na targach Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Ardanowski.

Tradycyjnym punktem Toruńskiego Festiwalu Smaków jest konkurs "O Chochlę Prezydenta Miasta Torunia", w którym udział biorą zarówno profesjonalne restauracje i szkoły gastronomiczne, jak i kucharze amatorzy. Fundatorem nagród w konkursie jest miasto.

W tym roku laur zwycięzy przypadł Restauracji Marconi z Pałacu Romantycznego w Turznie. Drugie miejsce zajęła Osada Karbówko, a na najniższym stopniu podium znalazła się Restauracja nad Wisłą.

Targi zakończą się w niedzielę o godz. 16:00. Wstęp na imprezę jest wolny.

Organizatorem wydarzenia jest Urbitor Sp. z o.o.
Organizatorzy wydarzeń towarzyszących Toruńskiemu Festiwalowi Smaków:
Centrum Dziedzictwa Kulinarnego UMK, Akademia Kulinarna Studio A Agnieszka Michałowska
Partner Targów: OST Gromada

Dowiedz się więcej:
Program targów
www.facebook.com/centrumtargowepark
www.facebook.com/kuchniastaropolska

Fot. Adam Zakrzewski