Zwycięstwem 88:77 Polskiego Cukru Toruń nad Stelmetem Enea BC Zielona Góra zakończył się 17 maja 2019 r. pierwszy z czterech meczów półfinałowych Energa Basket Ligi.

Toruńska drużyna prowadziła od pierwszej minuty spotkania i przez cały mecz kontrolowała sytuację. Po pierwszej kwarcie Twarde Pierniki wygrywały aż 31:15, a po połowie 50:31. Dopiero w końcówce meczu Stelmetowi Enea BC, dzięki skutecznej akcji Starksa, udało się zmniejszyć stratę do poziomu jednocyfrowego. Jednak torunianie szybko opanowali sytuację i po efektowym trafieniu Damiana Kuliga i po bloku Bartosza Diduszko zakończyli mecz zwycięstwem 88:77.

Do finału EBL Twardym Piernikom potrzebne są trzy zwycięstwa. Drugi mecz półfinałowy ze Stelmetem Enea BC Zielona Góra odbędzie się już w niedzielę, 19 maja w Arenie Toruń. Początek spotkania o godz. 12:40.