W najbliższy weekend 27-28 lipca 2019 r. czekają nas sportowe emocje na… plaży! Do tej pory piasek w naszym mieście zarezerwowany był dla siatkarzy zmagających się w ramach turnieju „Plaża Gotyku”. Tym razem, po raz pierwszy w Toruniu, na piaskowej nawierzchni sprawdzą się piłkarze nożni, a wszystko to za sprawą turnieju pod egidą Polskiego Związku Piłki Nożnej.
W sobotę i w niedzielę na boisku przy Centrum Handlowym Toruń Plaza piłkarze z całego kraju rywalizować będą w ramach drugiego i zarazem ostatniego turnieju I ligi beach soccera.
Spośród dziewięciu zespołów, które rywalizują w tym roku w I lidze, dwie najlepsze ekipy uzyskują promocję do piaskowej ekstraklasy. O awans do elity z pewnością powalczą również zawodnicy Football Clubu Toruń, który oprócz włączenia się w organizację turnieju, postanowił również wystawić swój zespół w rozgrywkach. Podopieczni Marcina Mikołajewicza po pierwszym turnieju w Białymstoku zajmują trzecią lokatę w ligowej tabeli z dorobkiem 6 punktów i stratą zaledwie trzech oczek do miejsca premiowanego awansem.
Warto wspomnieć, że Mikołajewicz w swym zespole, oprócz zawodników znanych z występów w barwach FC Toruń w Futsal Ekstraklasie, zgromadził piłkarzy związanych z naszym miastem. Na piasku ujrzymy między innymi zawodników Toruńskiej Akademii Futsalu czy też Pomorzanina Toruń. Sami zainteresowani zapowiadają, że zrobią wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się przed własną publicznością i awansować do elity - w tym celu pomarańczowo-czarnych mają wspomóc m.in. trener bramkarzy Elany Toruń, Nicolae Neagu czy też sam trener FC Toruń, Łukasz Żebrowski.
Piłka nożna plażowa to sport, który w naszym kraju cieszy się rosnącą popularnością. Reprezentacja Polski coraz częściej występuje na dużych imprezach rangi międzynarodowej, a i w lato można spotkać na plażach coraz więcej piłkarzy. Typowy mecz beach soccera trwa trzy tercje po 12 minut czasu niezatrzymywanego, w każdej drużynie występuje po 4 zawodników i bramkarz. W przypadku remisu, rozgrywana jest trzyminutowa dogrywka.
Weekendowy turniej rozpocznie się w sobotę 27 lipca o godzinie 10:00 i potrwa do niedzieli 28 lipca do godz. 19:00. Wszystkie mecze rozgrywane są na piaskowym boisku przy CH Toruń Plaza, a wstęp jest bezpłatny.
Wydarzenie jest współfinansowane przy Urząd Miasta Torunia.
Plan gier:
- sobota:
- 10:00 Termy Poddębice – FC Toruń
- 11:00 Hetman Tykocin - Zgoda Chodecz
- 12:00 Sośnica Gliwice – Heiro Rzeszów
- 13:00 Kotwica Kołobrzeg – Zdrowie Gawrolin
- 15:00 Rapid Lublin – FC Toruń
- 16:00 Termy Poddębice – Zgoda Chodecz
- 17:00 Hetman Tykocin – Sośnica Gliwice
- 18:00 Heiro Rzeszów – Kotwica Kołobrzeg
- 19:00 Zdrowie Garwolin – Rapid Lublin
- niedziela:
- 9:00 Sośnica Gliwice – Termy Poddębice
- 10:00 Zgoda Chodecz – Kotwica Kołobrzeg
- 11:00 Rapid Lublin – Hetman Tykocin
- 12:00 Zdrowie Garwolin – Heiro Rzeszów
- 13:00 FC Toruń – Sośnica Gliwice
- 15:00 Kotwica Kołobrzeg – Termy Poddębice
- 16:00 Zgoda Chodecz – Rapid Lublin
- 17:00 Heiro Rzeszów - Hetman Tykocin
- 18:00 FC Toruń – Zdrowie Garwolin
Toruń - Europejskie Miasto Sportu 2019 zaprasza wszystkich kibiców do dopingowania naszym piłkarzom.
Sport i rekreacja
Toruń - Europejskie Miasto Sportu