Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.

Namioty będą rozstawione przed wejściem do izby przyjęć Szpitala Miejskiego. Wprowadzone rozwiązanie ma zapobiegać krzyżowaniu się dróg pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem lub chorych na COVID-19, od innych osób.

Na polecenie Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z 6 kwietnia 2020 r., pracownicy szpitali będą poddawani systematycznym pomiarom temperatury ciała, w szczególności w momencie wejścia na teren placówki.

W związku z reorganizacją izby przyjęć SSM zamknięty został odcinek ulicy Bażyńskich, od Wojska Polskiego do Batorego (na wysokości Szpitala Miejskiego).

Organizacja pracy izby przyjęć/szpitalnego oddziału ratunkowego, umożliwiająca szybkie oddzielenie pacjentów potencjalnie zarażonych, została wprowadzona w 29 szpitalach w województwie kujawsko-pomorskim – m.in. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku, Szpitalu Specjalistycznym im. dr. L. Błażka w Inowrocławiu i Szpitalu Uniwersyteckim nr 2 im. Biziela w Bydgoszczy.

fot. Sławomir Kowalski