Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Baner festiwalu

Do 9 grudnia 2020 r. potrwa III Archipelag Zabawy — Toruński Festiwal dla Dzieci, który rozpoczął się w miniony wtorek. W sumie dla małych odbiorców przygotowano aż piętnaście atrakcyjnych filmów.

W tym roku ze względu na epidemię wydarzenie w całości odbywa się online. Dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje: kreatywne i rozwijające warsztaty, przedstawienie teatralne, audycje muzyczną, a nawet bajkowy koncert na żywo. Jest więc w czym wybierać. Za nami już część warsztatów, ale w podróży przez świat dzieciństwa pozostało jeszcze do odwiedzenia kilka wysp tematycznych, a na nich m.in. bajkowy koncert dla dzieci, lekcje z żonglerki czy haftowanie na tamborku.

Szczegóły dostępne są na stronie festiwalu Archipelag Zabawy – przejdź na stronę

Do 9 grudnia można również wziąć udział w konkursie cukierniczo-plastycznym „Kreatywny pierniczek”. Aby wziąć w nim udział, każdy z uczestników musi samodzielnie ozdobić świąteczny piernik. Dekoracje nie muszą być jadalne, więc zachęcamy dzieci do popuszczenia wodzy fantazji! Każdy uczestnik może przesłać maksymalnie zdjęcia 3 różnych pierników. Zgłoszenia w imieniu osoby niepełnoletniej powinien dokonać rodzic lub opiekun prawny.

Zdjęcia udekorowanych wypieków wysyłać można do 9 grudnia do godz. 10.00 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ogłoszenie wyników nastąpi w piątek 11 grudnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody w postaci gier, słodkości oraz książek kulinarnych z autografem samej Magdy Gessler. Partnerem konkursu i fundatorem słodkich smakołyków jest Fabryka Cukiernicza Kopernik.