Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

Prezydent Michał Zaleski w czapce Mikołaja macha do uczniów, z którymi połączył się poprzez internet.

W ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom – Mikołajki z „Mikołajkiem” prezydent Michał Zaleski czytał uczniom SP nr 9 rozdział tej popularnej książki Sempe i Goscinnego.

W 2020 roku tradycyjne czytanie „Mikołajka” w Szkole Podstawowej nr 9 przyjęło inną formę – wirtualną. W piątkowy poranek 4 grudnia 2020 r. prezydent Michał Zaleski połączył się z grupą uczniów poprzez komunikator internetowy. Podziękował dzieciom za prezent, jaki od nich dostał i wysłuchał minikoncertu piosenek świątecznych w ich wykonaniu. Następnie przeczytał zabawną przygodę Mikołajka i jego kolegów o robieniu zdjęcia klasowego pt. „Najmilsza pamiątka”, co wywołało uśmiech i oklaski u najmłodszych słuchaczy.

Akcję Mikołajki z „Mikołajkiem” od 20 lat organizuje pani mgr Jagoda Pawlikowska – liderka programu Cała Polska Czyta Dzieciom „Czytające Szkoły” w Szkole Podstawowej nr 9. Co roku z okazji mikołajek szkołę odwiedzał prezydent Michał Zaleski i wraz z innymi zaproszonymi gośćmi czytał fragment lubianej przez dzieci książki Rene Goscinnego i Jeana-Jacquesa Sempre. Była to też okazja ro rozmów z dziećmi i obdarowania ich drobnymi upominkami.