Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Toruń

W związku z przypadającym 21 lutego świętem przewodników serdeczne życzenia przekazuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Panie i Panowie,
Toruńscy Przewodnicy Turystyczni!

Proszę o przyjęcie serdecznych życzeń z okazji Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych przypadającego 21 lutego 2021 r. Pragnę przekazać Państwu słowa uznania i podziękowań za pasję zawodową, która wpływa na rozwój kulturalny, edukacyjny i poznawczy zarówno torunian, jak i tysięcy gości odwiedzających nasze miasto.

To właśnie Państwo jesteście kreatorami lokalnej turystyki. Dzięki szerokiej wiedzy o Toruniu umacniacie jego pozycję jako jednego z najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc turystycznych w Polsce, leżącego na szlaku Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Wyrażam nadzieję, że pomimo trwającej pandemii Państwa pasja ciągłego odkrywania świata wciąż będzie wzmacniać rozpoznawalność Torunia i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość w oczekiwaniu na przybycie do niego turystów, w tym radosnych i entuzjastycznych grup młodzieży szkolnej.

Życzę Państwu zachowania w tym trudnym dla branży turystycznej czasie wyjątkowej pasji i miłości do Torunia. Dzięki nim przecież nasze miasto wzbudza od lat podziw wśród turystów oraz uzależnia historią i pięknem.

Prezydent Miasta Torunia

Michał Zaleski