Wczoraj w Przedszkolu Miejskim nr 17, odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka. Była to doskonała okazja, aby przybliżyć najmłodszym specyfikę policyjnej służby oraz podnieść poziom wiedzy na temat bezpiecznych zachowań.

Wczoraj  (1.06) w Przedszkolu Miejskim  nr 17 przy ul. Gagarina w Toruniu odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Dziecka pod hasłem " Na zamku królewskim ". W programie znalazło się wiele atrakcji takich jak: turniej rycerski, rzuty do celu, jazda na koniu, lepienie z gliny, malowanie buzi, alpaki.

 

W festynie udział wzięły również funkcjonariuszki z Wydziałów Prewencji  i Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policja w Toruniu. Dla uczestników festynu była to doskonała okazja do poznania specyfiki policyjnej służby, dla policjantów natomiast, była to kolejna okazja do doskonalenia umiejętności dzieci w sprawach  osobistego bezpieczeństwa dzieci.

 

Policjantki przy okazji  tego wspaniałego święta  poruszały temat związane z ich  bezpieczeństwem na drodze, akcji bezpieczne dwa kółka czyli wszystko o bezpiecznych zachowaniach poruszając się rowerem, jazda w   foteliku, zapięte  pasy bezpieczeństwa, numer alarmowy,  noszenie odblasków. Na koniec wszystkie dzieci dostały odblaskowe  breloczki, kolorowanki w poruszonej  podczas spotkania tematyce i ulotki w  celu   jeszcze lepszego utrwalenia nakreślanych  treści.