Panie dbają o twarz i ciało

Twarz wymaga szczególnej troski. Należy zadbać o nią starannie, aby była ładna, gładka, promienna. Po dwudziestym roku życia cera zaczyna się powoli zmieniać, pojawiają się na niej drobne zmarszczki mimiczne. Dobrze jest wówczas zacząć dbać o nią i zapewnić jej nawilżenie, uelastycznienie, redukcję przebarwień, zmarszczek i tym podobnych skaz na urodzie. Samodzielna dbałość o cerę pomaga, ale dobrze jest też od czasu do czasu wybrać się do profesjonalnej kosmetyczki, która przeprowadzi odpowiednie zabiegi. 

Czym jest peeling kawitacyjny?

Jest to bardzo nowoczesny zabieg, który oczyszcza skórę za pomocą ultradźwięków. Dzięki niemu można pozbyć się martwych komórek i nadać promienność cerze. Taki zabieg warto wykonać w dobrym gabinecie, a po jego wykonaniu można cieszyć się piękną cerą. Jest to bezbolesne oraz bardzo głębokie złuszczanie skóry, które przekłada się na pełne zadowolenie danej osoby. Panie i panowie coraz częściej wybierają taki zabieg. Najlepiej powtarzać go raz w miesiącu i w ten sposób nadać cerze blask.

Zabieg tego rodzaju rekomendowany jest osobom z cerą mieszaną, trądzikową lub tłustą, z drobnymi zmarszczkami. Dzięki niemu cera uzyska wyjątkowy wygląd i będzie o wiele bardziej zadbana. Procedura jest bardzo delikatna i nie przyniesie nikomu szkody. Domowe peelingi działają na powierzchni skóry. Peeling kawitacyjny wnika w głąb cery i jest sposobem na solidną pielęgnację. Jeśli dana osoba ma na skórze warstwę tłustego sebum, to peeling kawitacyjny pomoże ją ograniczyć. 

Diamentem w zanieczyszczenia

Mikrodermabrazja diamentowa ściera mechanicznie warstwę rogową naskórka i sięga także głębszych warstw skóry. W tym celu stosowane są kryształki korundu lub tarcze diamentowe. Jeden zabieg da niewiele, konieczna jest seria takich zabiegów. Jest to mechaniczne ścieranie warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Seria trzech zabiegów wykonanych dwa razy w roku wystarczy. Najlepiej wykonać je na wiosnę, jesienią lub zimą. W lecie zdecydowanie nie warto takich zabiegów przeprowadzać. Domową mikrodermabrazję można wykonywać raz w tygodniu. Zbyt częste powtarzanie tego zabiegu może być szkodliwe dla cery. Lepiej stosować się do zaleceń specjalistów. Do przeprowadzenia zabiegu stosowane są prawdziwe lub sztuczne diamenty. 

Mikrodermabrazja nie jest dla każdego

Kto nie powinien korzystać z zabiegów mikrodermabrazji? Te zabiegi na pewno nie są odpowiednie dla osób cierpiących na choroby bakteryjne cery, wirusowe zapalenia skóry, mające trądzik oraz guzki, cierpiące na przeczosy i nadżerki oraz po zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzy. Pozostali mogą korzystać z takich zabiegów w pewnych odstępach czasu. Profesjonalna kosmetyczka oceni wygląd cery i powie jaki rodzaj zabiegu jest dla niej najlepszy. Całkowite usunięcie martwego naskórka wymaga przeprowadzenia mikrodermabrazji diamentowej co 5-9 dni. 

To tylko dwa zabiegi z szerokiego wachlarza procedur kosmetycznych dla pań. W gabinetach kosmetycznych zabiegów są tysiące i każda osoba może wybrać odpowiednie dla siebie. Zapraszamy do skorzystania z oferty w naszym studio urody .