stal nierdzewna Blachy stalowe są niezmiennie wykorzystywane w wielu obszarach, zwłaszcza że dostępne są w różnych grubościach, formatach i wykończeniach powierzchni. To sprawia, że są chętnie stosowanie w takich dziedzinach jak budownictwo, ale nie tylko, bo również w wielu innych miejscach. To tylko pokazuje, że zdecydowanie warto dowiedzieć się o nich więcej informacji!

Stal barwiona - geneza nazwy

Stal barwiona tak jak jej nazwa wskazuje - to stal kolorowa, a jej barwa powstaje przez chemiczne zabarwienie. Proces barwienia przebiega w ten sposób, że na powierzchni materiału powstają warstwy tlenków. Taka stal estetycznie się prezentuje, ale przecież nie o sam wygląd tu chodzi, a przede wszystkim o funkcjonalność. Jej najważniejszym zadaniem jest bowiem ochrona powierzchni stali przed negatywnym działaniem korozji i innych szkodliwych czynników. Dzięki temu zaawansowanemu procesowi produkcji stal nierdzewna barwiona cechuje się wysoką jakością, dlatego może być wykorzystywana do tworzenia wymyślnych i bardzo wytrzymałych konstrukcji architektonicznych o wyjątkowych walorach ozdobnych. 

Stal nierdzewna barwiona - jaki ma skład?

Nim zdecydujemy się na zakup stali nierdzewnej barwionej, powinniśmy dowiedzieć się, jaki ma skład. Najważniejsze to pamiętać, że skład stali nierdzewnej to stop żelaza cechujący się odpowiednimi proporcjami, zawierający takie pierwiastki jak chrom i węgiel. Tego pierwszego jest zdecydowanie najwięcej - około 10%, węgla najczęściej poniżej 0,5%, lecz w większości przypadków nie przekracza ona 0,03%. Te pierwiastki zapewniają uzyskanie mocnej warstwy wierzchniej, której niestraszna korozja. 

stal dekoracyjna barwiona

Produkowana w podobny sposób stal żaroodporna jest dodatkowo odporna na działanie korozyjne gazów utleniających się w wysokich temperaturach. W przypadku stali kwasoodpornej skład bywa różny, a wszystko tak naprawdę zależy od dodatków stopowych, takich jak magnez, nikiel, miedź, tytan itp. Nie ma jednak wątpliwości, że w zdecydowanej większości zawiera dużą dawkę chromu (od 17% do 20%), ale też niklu (od 8% do 14%). Przed kupnem należy poznać dokładnie skład stali, żebyśmy mieli pewność, że wybrany przez nas materiał cechuje się ważnymi dla nas parametrami.

blacha nierdzewna

Gdzie znajduje zastosowanie?

Stal nierdzewna ma bardzo szerokie zastosowanie, gdyż można z niej tworzyć przeróżne elementy, jak blachy, pręty, rury bezszwowe, rury spawane, podesty i wiele innych elementów stricte konstrukcyjnych. Ogromną zaletą stali nierdzewnej jest jej uniwersalny charakter, dlatego też stosuje się ją niezwykle często. Nie bez znaczenia oczywiście pozostają jej wyjątkowej jakości parametry wytrzymałościowe i antykorozyjne. To właśnie za ich sprawą stal nierdzewna barwiona może być długotrwale użytkowana, nawet w najtrudniejszych warunkach, bez dodatkowych napraw i konieczności konserwacji. 

stal nierdzewna - sprzedaż

Do grupy wyjątkowej jakości tego materiału zaliczamy stal duplex, stosowana we wszystkich miejscach, w których obowiązkowo trzeba zachować parametry wysokiej wytrzymałości oraz właściwości antykorozyjne. Pamiętajmy jednocześnie, żeby zamawiać stal nierdzewną u sprawdzonego dostawcy, dzięki czemu zyskujemy pewność, iż materiał rzeczywiście będzie wyjątkowo odporny, a jednocześnie estetycznie się prezentował. 

Tylko taki dostawca zagwarantuje, że stal nierdzewna, jak i innego tego rodzaju materiały - stal kwasoodporna, stal żaroodporna, stal martenzytyczna - będą rzeczywiście najwyższej jakości. Wszystkie te typy stali znajdziesz w ofercie https://mtl.com.pl/. Firma dostarcza doskonałe rozwiązanie w zakresie niezawodnej stali, ale i pomaga w doborze odpowiednich materiałów i rozwiązań. To wszystko powoduje, że proces jest zarówno prostszy, jak i bardziej komfortowy. Decydując się na współpracę, uzyskasz kompleksowe wsparcie na każdym etapie realizacji zamówienia.