W toruńskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników cywilnych z okazji zmian kadrowych. Od dzisiaj Komendą Miejską Policji w Toruniu kieruje nadkomisarz Mariusz Gaik, Jego Pierwszym Zastępcą został nadkomisarz Robert Murawski.

Dzisiaj (26.01.2023) na sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu zebrała się Kadra kierownicza policji powiatu toruńskiego, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni. Powodem spotkania były zmiany kadrowe w tutejszej jednostce.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinspektor Piotr Leciejewski powierzył pełnienie obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkomisarzowi Mariuszowi Gaikowi, który dotychczas kierował Komendą Powiatową Policji w Żninie.

Rozkaz personalny wręczył przybyły na tę uroczystość inspektor Mirosław Elszkowski - Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkomisarz Mariusz Gaik ma doświadczenie na stanowiskach kierowniczych zarówno w pionie prewencyjnym, jak również w kryminalnym. W latach 2008-2010 był Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie. W latach 2010-2017 zarządzał pracą wydziału kryminalnego tej samej jednostki. Od 2017 do 2019 roku był Pierwszym  Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Nakle n/Notecią. Od 2019 roku już nieprzerwanie kierował Komendą Powiatową Policji w Żninie, początkowo jako Pierwszy Zastępca tamtejszego Komendanta, następnie jako Komendant Powiatowy Policji w Żninie.

Na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Miejskiego wrócił nadkomisarz Robert Murawski.

Po części oficjalnej nie obyło się bez życzeń i gratulacji.