Policjantka z toruńskiej komendy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Przedszkola Miejskiego nr 5 w Toruniu. Funkcjonariuszka wyjaśniała młodym słuchaczom, jak zachowywać się na drodze i bezpiecznie przejść przez jezdnię, co dają elementy odblaskowe, a także, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się również do czego służy numer alarmowy 112 i kiedy z niego korzystać.

W drugiej połowie lutego funkcjonariuszka wydziału ruchu drogowego toruńskiej komendy kilka razy odwiedziła dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i Przedszkola Miejskiego nr 5.

W zajęciach z policjantką wzięło udział kilkudziesięciu uczniów klas I-III i przedszkolaków. Tematem spotkań było korzystanie z numeru alarmowego 112, bezpieczne przejście przez jezdnię i używanie elementów odblaskowych.

Mł. asp. Monika Stolarska omówiła z dziećmi, jak ważny jest numer alarmowy i w jakim celu się go używa. Policjantka przypomniała, że dzwoniąc pod ten numer można komuś uratować życie i pod żadnym pozorem nie można telefonować dla żartów.

Następnie policjantka omówiła podstawowe zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych i objaśniła, po której stronie drogi należy się poruszać. Dzieci mogły także przez specjalną tubę obejrzeć efekt, jaki dają elementy odblaskowe na drodze, jak są one widziane oczami kierowcy.

Funkcjonariuszka dodatkowo przekazała najmłodszym słuchaczom, jak zachowywać się w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci dowiedziały się, dlaczego nie wolno godzić się na podwiezienie do szkoły czy sklepu lub jeść słodyczy, którymi zostaniemy poczęstowani. Policjantka wyjaśniła również co zrobić, gdy widzimy, że kolega lub koleżanka zostaje zaczepiona przez inną osobę.

Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom. Uczniowie i przedszkolaki brali w nich bardzo aktywny udział. Dzięki takim spotkaniom możemy być pewni, że dzieci zdobędą wiedzę, która pozwoli im unikać zagrożeń.

 

  • Na tle kolorowej sali są widoczne dzieci w towarzystwie policjantki
  • Na tle kolorowej sali są widoczne dzieci w towarzystwie policjantki
  • Na tle kolorowej sali są widoczne dzieci w towarzystwie policjantki
  • Policjantka stoi w klasie lekcyjnej przed uczniami
  • Policjantka stoi w klasie lekcyjnej przed uczniami
  • Policjantka stoi z przedmiotem w kształcie tuby przed dziećmi