Zestawy LEGO, które zaskakują wielkością

Ten, kto myśli, że klocki LEGO to proste do złożenia zabawki dla dzieci, ten najprawdopodobniej nigdy nie miał z nimi do czynienia. Nawet proste, przeznaczone dla najmłodszych zestawy dostarczyć mogą naprawdę solidnego wyzwania. Co jednak z zestawami, które wrażenie robią samą ilością elementów? Dziś prezentujemy kilka z największych zestawów klocków LEGO w historii.

Zamek Hogwart

Uniwersum Harry’ego Pottera należy do najsłynniejszych i najbardziej uwielbianych przez ludzi na całym świecie. Nie dziwne więc, że i zestaw LEGO inspirowany wykreowanym przez J.K Rowling światem musiał być potężny.

Zestaw LEGO Zamek Hogwart pozwoli użytkownikowi przenieść się do tytułowego zamku - tak szybko, jak tylko uda mu się zbudować złożoną z ponad 6.000 elementów konstrukcję. Jest to zadanie warte pełni uwagi, ponieważ w zamian będzie on mógł cieszyć się w pełni odwzorowaną miniaturką zamku, z najdrobniejszymi detalami - znajdują się tu między innymi Komnata Tajemnic, czy też chatka Hagrida. Gotowy zestaw będzie miał około 58 centymetrów wysokości, oraz 69 centymetrów długości.

Ogrody Ninjago

Z okazji 10-lecia serii Ninjago, LEGO postanowiło wypuścić na rynek specjalny zestaw klocków, składający się z niebagatelnej liczby 5685 elementów. Coś dla siebie w ramach tegoż zestawu znajdą wszyscy fani serii - odnaleźć tu można między innymi muzeum Ninja, bar z kluskami Chena i nie tylko.

Oprócz samych elementów do złożenia zestaw LEGO Ogrody Ninjago zapewnia aż 19 figurek znanych postaci, takich, jak na przykład Lloyd, Kai, Misako, czy też inni bohaterowie. Zbudowany zestaw zajmie nieco miejsca - jego wysokość to 73 centymetry, natomiast jego długość wynosi 44 cm

Lego Star Wars: Millennium Falcon

Wszyscy fani przyzwyczaili się już, że zestawy klocków LEGO Star Wars zazwyczaj cechują się naprawdę sporymi wymiarami. Mało który jest jednak aż tak potężny, jak zestaw Lego Star Wars: Millennium Falcon.

Gotowy zestaw cechuje się wysokością 84 i długością 56 centymetrów. Jest to więc prawdziwy kolos, który składa się z aż 7541 elementów. Mało który pojazd zasłużył jednak na tak kompleksowe odwzorowanie, jak Millennium Falcon - statek ten pojawiał się zarówno w starszych, jak i nowszych filmach z serii Star Wars i na stałe zapisał się w historii popkultury. Oczywiście, oprócz elementów umożliwiających złożenie samego statku, w zestawie znajduje się także kilka figurek - w tym te przedstawiające między innymi postaci Hana Solo, a także księżniczki Lei.