W toruńskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji zdania obowiązków na stanowisku Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu. Oficjalnie Pani Komendant inspektor Małgorzata Jorka pożegnała się ze współpracującymi na co dzień z komendą zaproszonymi gośćmi oraz funkcjonariuszami i pracownikami jednostki, w której spędziła ostatnie siedem lat swojej służby.

Wczoraj (07.03) na sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu odbyła się uroczysta zbiórka. Uczestniczyli w niej Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinspektor Piotr Leciejewski, zebrała się Kadra kierownicza policji powiatu toruńskiego, funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście-Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski, Starosta Toruński Pan Marek Olszewski, władze samorządowe, przedstawiciele sądu, prokuratury, duchowieństwa, służb mundurowych i instytucji współpracujących z tutejszą policją. Wszyscy przybyli, by pożegnać inspektor Małgorzatę Jorkę.
Decyzją Komendanta Głównego Policji generalnego inspektora Jarosława Szymczyka Pani Komendant, która od 21 styczna była oddelegowana do czasowego pełnienia służby w Bydgoszczy, już oficjalnie ósmego marca została Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.
Była Szefowa toruńskich policjantów, uroczyście pożegnała się ze sztandarem i jednostką policji w Toruniu.

W swoim przemówieniu podziękowała za lata wspólnej udanej współpracy.
 (…) W tej jednostce biło moje policyjne serce i tętniło policyjne życie. To tutaj niemal codziennie doświadczałam nieoczekiwanych zwrotów akcji i dostawałam taką dawkę adrenaliny, która nie pozwalała zwalniać tempa i dzięki niej mogłam  przezwyciężać trudne chwile. (…) Na terenie działania tej jednostki spotkało mnie wielkie szczęście, spotkałam wielu fantastycznych ludzi, wielu partnerów do rozmów i dlatego tutaj niemożliwe wielokrotnie stawało się możliwym do zrealizowania. To tutaj drzwi zawsze były otwarte, zawsze mogłam liczyć na pomoc i zrozumienie Pana Prezydenta, Starosty, Wójtów, Urzędników, Komendantów, Dowódców i Szefów służb mundurowych, Sędziów, Prokuratorów, Dyrektorów urzędów i instytucji. Za to wszystko najlepiej jak potrafię, dziękuję. Dzisiaj dziękuję również kadrze policyjnej garnizonu toruńskiego, a przede wszystkim swoim zastępcom, wszystkim policjantkom i policjantom oraz pracownikom cywilnym tej jednostki, Wasz wkład służby i pracy był zawsze nieoceniony. To dzięki Wam dzisiaj jestem w innym miejscu, to dzięki Waszemu zaangażowaniu i wysiłkowi od Pana Komendanta Głównego Policji i obecnego tutaj Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy dostałam w życiu kolejny ogromny kredyt zaufania. Mój awans jest Waszym sukcesem (…).


Głos zabrali także nadinspektor Piotr Leciejewski, którego zastępcą została Pani inspektor oraz Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski i Starosta Toruński Pan Marek Olszewski, którzy podziękowali za dotychczasową bardzo udaną współpracę.
Następnie, po części oficjalnej przyszedł czas na indywidualne życzenia, gratulacje, wspomnienia i rozmowy z Panią Komendant.

 

Foto: Wojtek Szabelski (Urząd Miasta Torunia)

  • policjant stoi przed trzema policjantami trzymającymi sztandar
  • policjanci stoją na sali
  • mężczyzna wręcza kwiaty policjantce
  • kobiety i mężczyzna rozmawiają z policjantką
  • na sali stoją mundurowi i osoby w ubraniach cywilnych
  • mężczyzna wręcza policjantce kwiaty
  • na stole leżą kwiaty, w tle widoczni policjanci