W ciągu ostatnich kilku dni toruńscy policjanci zatrzymali 6 osób ukrywających się przed organami ścigania. Wśród zatrzymanych jedna osoba była poszukiwana listami gończymi, czterech figurowało w policyjnych bazach jako poszukiwani na podstawie nakazów doprowadzenia do placówki penitencjarnej i jedna do ustalenia miejsca pobytu. To kolejne przykłady skutecznej pracy funkcjonariuszy.

Policjanci tropią zarówno najgroźniejszych, jak i pospolitych przestępców, którzy próbują uniknąć odpowiedzialności za złamanie prawa, którego się dopuścili. Nierzadko jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które się ukrywają, robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Wczoraj (17.05.2023) kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu namierzyli i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listami gończymi wydanymi przez toruński sąd i poznańską prokuraturę. 36-latek ukrywał się przed organami ścigania od roku. Teraz trafił do aresztu na 30 dni, ale czeka go jeszcze odsiadka za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. Decyzją sądu spędzi „za kratami” 168 dni.

Pozostałe zatrzymania miały miejsce w miniony poniedziałek i wtorek (15-16.05.2023). Wówczas policjanci z toruńskiej komendy i podległych komisariatów zatrzymali czterech mężczyzn poszukiwanych nakazami doprowadzenia do placówki penitencjarnej oraz jednego do ustalenia miejsca pobytu.

Apelujemy do wszystkich, którzy znają miejsce przebywania osób ukrywających się, o powiadomienie o tym funkcjonariuszy lub dzwoniąc pod numer 112. Zapewniamy anonimowość.

Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński

Publikacja: st. sierż. Sebastian Pypczyński