Policjant z komisariatu na toruńskim Rubinkowie na zaproszenie jednej z firm spotkał się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Toruniu w ramach akcji pod nazwą „Tydzień Bezpieczeństwa”. Celem tej przedwakacyjnej wizyty dzielnicowego było przedstawienie dzieciom szeroko rozumianych zasad bezpieczeństwa oraz rozwinięcie postaw umożliwiających unikanie, zapobieganie i pokonywanie niebezpieczeństw.

W miniony piątek (19.05.2023) funkcjonariusz z rewiru dzielnicowych Komisariatu Policji Toruń – Rubinkowo odwiedził dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Toruniu. Aspirant sztabowy Kamil Kudella spotkał się z uczniami klas I – III, aby przypomnieć szeroko rozumiane zasady bezpieczeństwa.

Tematyka profilaktycznych zajęć edukacyjnych obejmowała różne dziedziny życia i dotyczyła między innymi zasad w ruchu drogowym, zachowania się podczas wakacyjnych pobytów nad akwenami, czy też pieszych wycieczek.

Stróż prawa przypomniał najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Wspomniał również o ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz odpowiedzialnym zachowaniu w domu czy na placu zabaw. Szczególną uwagę zwrócił uczniom na to, aby zawsze słuchały opiekunów i postępowały zgodnie z ich wskazówkami.

Dzieci uważnie słuchały wszystkiego, o czym mówił im policjant, sami mieli także okazję popisać się posiadaną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały radiowóz oraz sprzęt wykorzystywany przez policjantów podczas codziennej służby.

Autor: st. sierż. Sebastian Pypczyński

Publikacja: st. sierż. Sebastian Pypczyński