Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów i Pracowników Policji wspólnie z Komendą Miejską Policji w Toruniu, przy wsparciu Mundurowego Klubu Motorowego RP, IPA Region Toruń oraz Stowarzyszenia Ochrony Prawnej Policjantów, zorganizował Piknik Rodzinny z okazji „Dnia Dziecka”.

Wczoraj (27.06.2023) na terenie Campingu „Tramp” w Toruniu odbył się Piknik Rodzinny z okazji „Dnia Dziecka”. W pikniku udział wziął również Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu nadkom. Robert Murawski. Festyn skierowany był do wszystkich policjantów i ich rodzin. Jego celem było zaproponowanie rodzinom różnych form aktywnego spędzenia czasu wolnego, w radosnej i przyjaznej atmosferze. Tego typu akcje zacieśniają wzajemne więzy, a także rozwijają i umacniają wspólnotę rodzinną.

Podczas pikniku dzieci miały okazję zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez ich rodziców w codziennej służbie. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz radiowozu, motocykla oraz łodzi służbowej. Dzieci chętnie zapoznawały się ze sprzętem wykorzystywanym przez technika kryminalistyki. Każda osoba chętna mogła nawet samodzielnie wykonać odbitki swoich linii papilarnych. Uczestnicy pikniku mieli również okazję, aby pogłaskać policyjnego psa służbowego. Swój sprzęt służbowy zaprezentowała także Straż Pożarna oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Przeprowadzony został pokaz akcji ratunkowej. Odbyły się również liczne konkursy, w tym konkurs strzelecki, plastyczny, muzyczny i rodzinny. Wśród atrakcji nie zabrakło animacji, dmuchanych zamków, ani baniek mydlanych. Po tak intensywnym dniu, na wszystkich czekała grochówka, kiełbasa z grilla i tradycyjny chleb ze smalcem. Nie zabrakło również waty cukrowej, lodów i innych, licznych słodkości. Podczas imprezy, w której wzięło udział kilkaset osób, rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

W festynie aktywny udział wzięli również uczniowie klas o profilu policyjnym z II Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, którym serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i niezwykłe zaangażowanie w działania mające na celu podnoszenie naszego bezpieczeństwa.

Autor: asp. Ewa Kłosińska

  • Maskotki policyjne wraz z policjantką, uczennicą klasy policyjnej oraz uczestnikami festynu
  • Radiowóz policyjny z uczniami klasy policyjnej
  • Dziewczynka na policyjnym motocyklu służbowym
  • Dzieci w towarzystwie policjanta na łodzi policyjnej
  • Chłopiec w towarzystwie policjanta i policyjnego psa służbowego
  • Dzieci w obecności policjantki grają w grę planszową