Nowe przepisy: Rejestracja pojazdów wygaśnie po 10 latach bez OC i badań
Decyzje o rejestracji pojazdów będą wygasane automatycznie dla tych, które przez dekadę nie przeszły obowiązkowego przeglądu ani nie posiadały ubezpieczenia OC.
  1. Od 22 lipca 2023 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące rejestracji pojazdów.
  2. Wygaszenie rejestracji dotyczy pojazdów zarejestrowanych przed 14 marca 2005 r., które przez 10 lat nie miały przeglądu ani OC.
  3. Wygaszenie rejestracji nastąpi automatycznie 10 czerwca 2024 r.
  4. Pojazdy zabytkowe oraz wolnobieżne są wyłączone z tego przepisu.

Nowe przepisy wprowadzone w życie mają na celu uporządkowanie bazy danych pojazdów. Często zdarza się, że pojazdy, które zostały zezłomowane lub nie są już używane, nadal figurować mogą jako aktywne. Usunięcie ich z ewidencji umożliwi lepsze zarządzanie danymi i zwiększy efektywność administracyjną.

Osoby zainteresowane szczegółami nowych regulacji mogą zwrócić się do Wydziału Obsługi Mieszkańców, gdzie pracownicy Referatu Ewidencji Pojazdów i Kierowców udzielą niezbędnych informacji. Możliwy jest kontakt telefoniczny oraz mailowy.

Warto zwrócić uwagę, że wykaz pojazdów kwalifikujących się do wygaszenia rejestracji jest dostępny dla zainteresowanych, co ułatwi właścicielom sprawdzenie statusu ich pojazdów.


Źródło: Urząd Miasta Toruń