Pielęgniarki i położne wyróżnione za zasługi przez prezydenta Torunia

Wyróżniono 23 pielęgniarki i położne za ich niezastąpioną pracę na rzecz pacjentów. Podczas uroczystości w Hotelu Filmar, samorząd Torunia wyraził swoje wsparcie dla Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych.

  1. Uroczystość odbyła się 21 maja 2024 r. w Hotelu Filmar.
  2. Wyróżniono 23 pielęgniarki i położne.
  3. Prezydent Torunia, Paweł Gulewski, potwierdził wsparcie miasta dla środowiska pielęgniarskiego.
  4. Wyświetlono film o pracy pielęgniarek i położnych.

W Hotelu Filmar 21 maja 2024 roku odbyła się uroczystość zorganizowana przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych, podczas której wyróżniono 23 pielęgniarki i położne. Było to wydarzenie wyjątkowe, bowiem doceniono trud i poświęcenie, jakie te osoby wkładają w swoją codzienną pracę.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, w tym prezydent Paweł Gulewski, który podkreślił, że „sprawy pielęgniarek i położnych są nam bardzo bliskie. Jako samorząd Torunia zawsze będziemy stali u boku Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych i służyli pomocą”. Obecni byli także dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, Sylwia Sobczak, oraz reprezentanci placówek służby zdrowia, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Fundacji „Światło” i wyższych uczelni.

Podczas uroczystości wyświetlono film ukazujący codzienną pracę pielęgniarek i położnych, co spotkało się z dużym uznaniem zgromadzonych. Tomasz Krzysztyniak, przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Toruniu, wyraził swoje podziękowania: „Jesteście kluczowymi postaciami, które w opiece nad chorymi i potrzebującymi mają bardzo duże znaczenie. Dlatego chciałbym wyrazić serdeczną wdzięczność za Waszą ciężką pracę. Wasz wysiłek jest nieoceniony, a poświęcenie dla dobra innych jest inspirujące. Życzę Państwu zdrowia, siły i wytrwałości w Waszej misji”.

Prezydent Gulewski wspomniał również o ostatnim spotkaniu z Tomaszem Krzysztyniakiem, które odbyło się 13 maja. Na spotkaniu tym omówiono kierunki współpracy Izby z samorządem, w tym wsparcie logistyczne i finansowe. „Rozmawialiśmy o tym w jaki sposób samorząd Torunia może włączyć się w aktywne wspieranie w warstwie logistycznej, kubaturowej, ale przede wszystkim finansowej” – dodał prezydent.

Podczas uroczystości wręczone zostały statuetki „Za zasługi w zawodzie”. Było to symboliczne uhonorowanie ciężkiej pracy i zaangażowania pielęgniarek i położnych, które na co dzień dbają o zdrowie mieszkańców.


Wg inf z: Urząd Miasta Toruń