Przebudowa skrzyżowania Przy Skarpie i Konstytucji 3-go Maja na rondo

Wielkie zmiany na skrzyżowaniu Przy Skarpie i Konstytucji 3-go Maja! Już wkrótce powstanie nowe rondo, które poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych!
- Nowe rondo w mieście. Jakie zmiany czekają mieszkańców?
- Jak będą wyglądały prace budowlane? Zobacz szczegóły!
Nowe rondo w mieście. Jakie zmiany czekają mieszkańców?
Już w najbliższą środę, 16 kwietnia, rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania ulic Przy Skarpie i Konstytucji 3-go Maja. W godzinach popołudniowych wykonawca przejmie plac budowy, a następnego dnia ruszą prace, które mają na celu przekształcenie tego miejsca w nowoczesne rondo. To istotna inwestycja, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Jak będą wyglądały prace budowlane? Zobacz szczegóły!
Roboty budowlane podzielone będą na trzy etapy. W każdym z nich obowiązywać będą ograniczenia w ruchu: nie będzie możliwości wjazdu z ul. Przy Skarpie do ul. Konstytucji 3-go Maja oraz odwrotnie. W pierwszym etapie wykonawca skoncentruje się na budowie zachodniej części ronda, co spowoduje przeniesienie ruchu na wschodnią część skrzyżowania. Po zakończeniu tego etapu, ruch zostanie przeniesiony na nowo wybudowaną część ronda, a roboty przeniosą się na część wschodnią.
Ostatni etap prac obejmie budowę wyspy ronda, co również wpłynie na organizację ruchu. W tym czasie kierowcy będą korzystać z nowo utworzonych pasów zewnętrznych ronda. Na czas realizacji wszystkich etapów zaplanowano objazdy do ul. Konstytucji 3-go Maja przez ulicę Ślaskiego.
Cała inwestycja potrwa około miesiąca, a jej zakończenie z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu podróżowania po tym newralgicznym miejscu w mieście.
Źródło: Zarząd Dróg Toruń
Ostatnie Artykuły

Wyższe stawki dla ochotników. W Toruniu rośnie wsparcie dla OSP

Stypendia dla uczniów po nowemu. Średnia ocen przestaje być przepustką

Upał w Toruniu i powiecie. Seniorzy potrzebują szczególnej uwagi

Dwa medale dla ludzi i instytucji, które zmieniły oblicze Torunia

Toruńskie „Strzępy” znów zbierają głosy - trwa nabór do zina

Rower wraca na toruńskie ulice. Policja przypomina o bezpieczeństwie

Powiaty przy jednym stole. Metropolia Toruńska szuka wspólnego kierunku

Leśne spotkania Na Skarpie uczą ruchu i rozsądnych zakupów

Ksiądz Krzysztof Winiarski żegna Toruń. Zostawia po sobie Oratorium i Michayland

Toruńscy policjanci patrolują Wisłę - sprawdzają też sprzęt pływający

Pas Mistrza Polski po raz pierwszy. Toruń znów gości strongmanów

Kiedy ze zmianą skórną należy udać się do dermatologa?

Zwykłe rzeczy, niezwykłe kadry. Toruńska wystawa powstała w telefonach

Nowe tory i zielone przystanki. Duża przebudowa torowisk w Toruniu
Przydatne dane teleadresowe
- Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu - kontakt, godziny, rejestracja bezrobotnych i wsparcie dla pracodawców
- Toruńskie Centrum Usług Społecznych - kontakt, godziny, wsparcie
- Zakład Higieny Weterynaryjnej w Toruniu - kontakt, godziny przyjęcia próbek, cennik badań
- Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Rydygiera w Toruniu - kontakt, oddziały, rejestracja
- Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Toruniu - przyjęcie, dokumenty i godziny
- Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu - msze, kontakt, historia
