Policjantka z Torunia zatrzymała złodzieja w czasie wolnym od służby

Nieoczekiwana interwencja w toruńskim centrum handlowym zakończyła się zatrzymaniem młodego mężczyzny podejrzanego o serię kradzieży. Policjantka z wydziału kryminalnego, będąc poza służbą, pokazała, że czujność i odpowiedzialność nie mają przerwy.
- Akcja policjantki z Torunia w centrum handlowym
- Toruń pokazuje, że policjant to zawód na pełen etat
Akcja policjantki z Torunia w centrum handlowym
Wczoraj, 20 maja 2025 roku, w jednym z toruńskich centrów handlowych doszło do sytuacji, która mogłaby posłużyć za scenariusz filmu sensacyjnego. Funkcjonariuszka z wydziału kryminalnego toruńskiej komendy, będąc poza służbą, rozpoznała młodego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kilku kradzieży na terenie sklepów. Bez chwili zawahania podjęła natychmiastową interwencję.
19-latek został ujęty na miejscu zdarzenia i przekazany patrolowi policji, który szybko pojawił się na miejscu. Zatrzymany trafił do jednostki, gdzie rozpoczęto dalsze czynności wyjaśniające. Dzięki zdecydowanej reakcji funkcjonariuszki udało się przerwać ciąg przestępstw i postawić sprawcę przed wymiarem sprawiedliwości.
Toruń pokazuje, że policjant to zawód na pełen etat
Ta historia jest kolejnym dowodem na to, że praca policjanta nie kończy się wraz z opuszczeniem służbowej jednostki. Zaangażowanie i czujność tej funkcjonariuszki pokazują, jak ważne jest poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo miasta o każdej porze dnia i nocy.
Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Warto docenić takie postawy, które realnie wpływają na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Torunia.
To kolejny przykład na to, że policjantem jest się 24 godziny na dobę.” mówi mł. asp. Sebastian Pypczyński
Na podstawie: KMP Toruń
Ostatnie Artykuły

PROBALTICA ruszyła w Toruniu z wielką orkiestrą i mocnym przesłaniem

Toruńskie ulice w roli sceny. Festiwal ruszył z rozmachem

Fort Jakuba nie trafił na sprzedaż. Teraz ma dostać nowe życie
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II), 29. kolejka: Victoria Września – Elana Toruń 3:2](/images/mecz/thumbnails/victoria-wrzesnia-elana-torun-01052026-32.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 3. Liga Grupa 2 (Grupa II), 29. kolejka: Victoria Września – Elana Toruń 3:2

Toruń przyspiesza cyfrowo - inteligentne miasto zaczyna się od informacji

Koniec automatycznych bonifikat dla mieszkań komunalnych w Toruniu

Maj zaczyna się od pamięci. Trzy święta, które układają polski kalendarz

Piastowska czeka na nowy projekt. Mieszkańcy zabiorą głos

Prawo w quizach zamiast suchej teorii. Powiat proponuje naukę dla uczniów

Konstytucja bez prawniczego żargonu. Powiat Toruński tłumaczy prawa prosto

Powiat Toruński rozważa KPTS. W starostwie we Włocławku padły argumenty

Majówka rozpędza Toruń. Retrotramwaj i żużel przyciągają uwagę

Kiermasz, który pachnie regionem - Toruń szykuje dwa dni z książką

